В уряді вважають це критерієм оцінки ефективності впровадження реформ.
В Україні у січні-вересні минулого року рівень тіньової економіки склав 32% від офіційного ВВП, що є найнижчим показником за останні десять років.
Про це 11 лютого повідомило Міністерство економічного розвитку та торгівлі України.
"Порівнюючи аналогічні показники попередніх років, слід зазначити, що 32% - найнижчий рівень за останні 10 років у розрахунку за період 9 місяців кожного року. Такий рівень детінізації економіки можна розглядати як один із критеріїв оцінки ефективності впроваджуваних реформ і сприйняття їх суспільством", – йдеться у повідомленні.
У Мінекономрозвитку зазначили, що детінізація української економіки стала можливою завдяки позитивним тенденціям та загальній економічній стабілізації, яка, за даними відомства, спостерігається в Україні.
Окрім того, на детінізацію вплинули посилення ринкових тенденцій та поступова оптимізації процесів формування цін на внутрішніх ринках. Мається на увазі, у тому числі, демонополізація ринків поряд та жорстка монетарна політика Національного банку України задля стримування інфляції.
Також у Мінекономрозвитку повідомляють про збереження сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні. Це засвідчується "достатньо високим рівнем ділової активності бізнесу та покращенням очікувань".
Водночас динаміка детінізації української економіки стримується такими проблемами, як наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на Сході країни.
Нагадаємо, протягом січня-вересня 2017 року рівень тіньової економіки в Україні становив 33% ВВП. Це на 3% менше, ніж було за аналогічний період 2016-го. Міністерство соціальної політики вважає, що існування в Україні тіньового сектору економіки є головною причиною низьких пенсій в країні.