В Міненерго назвали умови для відновлення прямого газопостачання з РФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В міністерстві пов'язують постачання з поверненням боргів

Україна розглядатиме питання про відновлення прямого постачання газу з Росії після чотирьох років відмови після виплати "Газпромом" свого боргу перед "Нафтогазом" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель під час спільного з керівництвом "Нафтогазу" брифінгу з питань переговорів про транзит газу, передає "Інтерфакс-Україна".

За словами міністра, Росія наполягає на укладанні "пакетної" угоди з Україною, яка, окрім транзиту газу, включає пряме постачання газу до України.

"Якщо це (продовження транзиту газу) пов'язується з постачанням, то ми прямі поставки пов'язуємо безпосередньо з компенсацією боргів", — повідомив Оржель.

Як повідомлялося, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Раніше у "Нафтогазі" розповіли, як змусять "Газпром" сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни.

Залиште свій коментар

Вибір редакції