В Міненерго розповіли, що хочуть змінити в газовому контракті з РФ

Експерти Міненерго визначилися з тим, що їх не влаштовує у газових контрактах з "Газпромом".

Діюча газова угода між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" не передбачає сезонної знижки на газ (влітку - на 20-25% дешевше) і знижки на об'єм (чим більше купуєш - тим дешевше), які містяться в інших європейських контрактах "Газпрому". Про це сказав заступник директора департаменту нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Міністерства енергетики і вугільної промисловості України Костянтин Бородін.

За його словами, базова ціна, закладена у формулу для України, була вища за європейську, крім того, з неї необхідно було відняти вартість транспортування до європейського кордону. Також, за його словами, в якості базису для розрахунку ціни закладений газойль, як в італійському контракті, хоча альтернативою газу в Україні являється вугілля, пише Комерсант-Україна.

Джерело в Міненерго також відмітило, що "Газпром" платить низьку ціну за транзит, і це повинно стати додатковим аргументом в переговорах. "Ми готові зберегти існуючу ставку, але можемо говорити і про її перегляд у разі, якщо Росія не піде нам на поступки в питанні ціни газу", - пояснив він.

Нагадаємо, напередодні в уряді Росії заявили про готовність проаналізувати формулу ціни природного газу, закріплену в контрактах, ув'язнених НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпромом".

При цьому прем'єр РФ Володимир Путін наголосив, що про перегляд газової формули мова не йде, а лише про уточнення певних даних і можливу їх корекцію.

Читайте також:

Азаров пообіцяв Росії Чорноморський шельф

Путін: перегляду газових контрактів не буде

Україна підготує "адекватну відповідь" на ультиматум Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: