В МВФ розповіли, чому Україна відстала держава

МВФ: Україні потрібні пенсійна реформа, ринкові тарифи та здоровий "Нафтогаз".

Україна відстає від інших країн у регіоні через структурні слабкості і проблеми з реформами, заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр на конференції Economist у Києві.

"Надзвичайно важлива пенсійна реформа, секторальна реформа, щоб тарифи дійшли до ринкового рівня, щоб був баланс бюджету, щоб "Нафтогаз" був процвітаючою компанією",- сказав він.

Альєр відзначив, що спроба провести пенсійну реформу поки не увінчалася успіхом, тому що в Україна потребує додаткової дискусії по цьому питанню.

Представник МВФ відкинув думку, що Фонд ставив для Києва дуже м'які умови, і це призводить до зволікання у реформах.

"Не думаю, що ми не жорстко ставили умови: ми повинні почекати, поки вони (Україна) виконають ці заходи", - сказав Альєр.

За його словами, іноді, щоб досягти прогресу, потрібно рухатися крок за кроком.

Представник МВФ як позитив відзначив фіскальну консолідацію, перший етап підвищення тарифів, зниження інфляції, відновлення зростання економіки, хоча меншими темпами, ніж це могло б бути.

Як повідомлялося, наприкінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand-by на 10 млрд. SDR (близько 15,6 млрд доларів). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі 1,25 млрд SDR.

У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand-by у розмірі 1 млрд SDR.

Програма stand-by передбачає виділення Україні щокварталу ще вісім траншів, починаючи із середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їх обсяг складає по 1 млрд SDR кожен за винятком останнього розміром 0,75 млрд SDR.

Однак місія МВФ, яка працювала в Києві у лютому, не змогла відразу рекомендувати виділення третього траншу, заявивши про необхідність протягом ще декількох тижнів попрацювати над переглядом програми для пошуку компенсаторів більш плавного, ніж передбачалося раніше, підвищення тарифів на газ.

Для отримання наступного траншу Україні також необхідно було прийняти до кінця березня закон про пенсійну реформу, однак президент Віктор Янукович у середині місяця заявив про необхідність відкласти його розгляд.

Крім того, Національна комісія регулювання електроенергетики відклала підвищення тарифів на природний газ для населення і теплокомуненерго, яке, за домовленостями з МВФ, мало відбутися з початку другого кварталу.

Читайте також:

Уряд: без пенсійної реформи МВФ не дасть Україні грошей

Азаров: Україна може обійтися без кредиту МВФ

Українські профспілки висунули ультиматум МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: