В Нацбанку побоюються, що підвищення мінімальної зарплати може негативно вплинути на безробіття

В Нацбанку побоюються, що підвищення мінімальної зарплати може негативно вплинути на безробіття

Фото: УНІАН

В центробанку не хочуть повторення сценарію з мінімалкою 2017 року.

У Національному банку України тривають дискусії з приводу того, чи буде підвищена мінімальна заробітна плата. Є побоювання з приводу того,що це може негативно вплинути на рівень інфляції та безробіття.

Про це на брифінгу заявив заступник очільника НБУ Дмитро Сологуб. 

Сологуб пригадав досвід України 2017 року. За його словами, тоді підвищення мінімальної заробітної плати сприяло значному підвищенню заробітних плат в економіці, але також мало вплив на дефіцит держбюджету, монетарну політику та рівень інфляції.

"Якщо ви підвищуєте мінімальну заробітну плату, то це змінює також інші макроекономічні параметри. Наразі ми бачимо, що без цього інфляція залишатиметься у цільовому діапазоні, а якщо змоделювати ситуацію і буде підвищення мінімальної зарплати, і достатньо суттєве, то це буде впливати на макроекономічні показники, показники бюджету, інфляцію і безробіття, я так думаю", - пояснив він. 

Водночас заступник глави НБУ підкреслив, що "це лише частина рівняння" і попередні припущення щодо зростання мінімальної зарплати в НБУ не змінювали. 

Під час ухвалення рішення щодо мінімалки до уваги братимуться різні фактори: прискорення інфляції до кінця року, невизначенність зі співробітництвом з міжнародними організаціями, як будуть виглядати бюджетні параметри та інші. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив уряду підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні. Від 1 вересня 2020 року мінімальну зарплату планують підвищити до 5 тисяч гривень. Після цього уряд здійснить ще два перерахунки - взимку і влітку 2021 року.

 До 6,5 тисячі гривень зросте мінімальна зарплата — Економічні новини

 До 6,5 тисячі гривень зросте мінімальна зарплата — Економічні новини

Повʼязані теми:

Наступна публікація