В Нацбанку розповіли, чому МВФ працює з Україною

За різними оцінками, сьогодні тільки у населення "в матрацах" зберігається більше 60 млрд доларів.

МВФ співпрацює з Україною через те, що країна сьогодні має дуже високу привабливість для іноземних інвесторів, повідомив глава Нацбанку Сергій Арбузов, відповідаючи на питання, чому МВФ цікава співпраця з Україною.

"Ми маємо свого внутрішнього інвестора - гроші населення і вільні кошти небанківської системи країни, які частково працюють на економіку країни, і покриття негативного сальдо поточного рахунку платіжного балансу за рахунок капітальних інвестицій".

За словами Арбузова, сьогодні тільки у населення "в матрацах" зберігається більше 60 млрд дол. Схожі суми, на його думку, знаходяться в офшорних зонах. Якщо влада країни зможе забезпечити сприятливий інвестиційний клімат (а кредит МВФ - один з сигналів інвесторам), ці гроші наввипередки підуть в економіку у вигляді капітальних інвестицій, забезпечуючи країну валютою, вважає глава НБУ.

Нагадаємо, що Україна розраховує на отримання від Міжнародного валютного фонду (МВФ) відразу 2 траншів на суму близько 3 мільярдів доларів за підсумками першого півріччя.

Читайте також:

Нацбанк розраховує на подвійний транш від МВФ

МВФ нагадав Україні про обіцянки – пенсійну реформу та ціни на газ

В уряді винайшли спосіб погасити борги перед МВФ

В МВФ розповіли, чому Україна відстала держава

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: