В Нацбанку заявили, що не взмозі втримати гривню без допомоги МВФ

Співпраця з МВФ забезпечить зростання міжнародних резервів України.

Національний банк України вважає актуальним поточний прогноз щодо інфляції на рівні 12% на кінець цього року та 8% на кінець 2017 року, незважаючи на поточну волатильність (статистичний показник, що характеризує тенденцію ринкової ціни або доходу змінюватися з часом - ред.) на валютному ринку.

Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій, коментуючи ситуацію на валютному ринку, передає УНІАН.

В коментарі він зазначив, що забезпечити такий рівень інфляції дозволять кілька позитивних для валютного ринку факторів, включаючи збільшення надходжень експортної виручки завдяки зростанню цін на сталь і залізну руду, а також від продажу нового врожаю.

"Важливим фактором для ослаблення коливань курсу стане відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, яке ми очікуємо найближчим часом. Це й забезпечить зростання міжнародних резервів, й послабить психологічний тиск на курс гривні", - наголосив Чурій.

Він зауважив, що на стан валютного ринку найближчим часом можуть вплинути кілька короткострокових факторів. По-перше, на цьому тижні робочий день в Україні 5 вересня збігається зі святковим вихідним днем у США, у зв'язку з чим надходження валютної виручки на рахунки українських банків традиційно скорочуються і спостерігається надлишковий попит на валюту. По-друге, на початку вересня, згідно з розробленим графіком, тимчасово зріс попит на валюту для репатріації дивідендів.

"Ці фактори будуть мати нетривалий вплив і не призведуть до волатильності гривні, несумісною з досягнення інфляційних цілей. Національний банк України має намір і надалі проводити при необхідності валютні інтервенції, щоб стримувати волатильність курсу, спричинену тимчасовими факторами, оскільки курс гривні чинить істотний вплив на рівень інфляції", - йдеться у коментарі.

За словами Чурія, в серпні регулятор відновив продаж валюти на міжбанківському валютному ринку, у тому числі з 31 серпня провів 4 аукціони, в ході яких продав 140 мільйонів доларів США.

"Національний банк має всі можливості для подальшого згладжування коливань завдяки нарощуванню міжнародних резервів протягом останніх п'яти місяців до рівня 14,1 мільярда доларів США", - сказав Чурій.

Нагадаємо, на українському міжбанківському ринку стрімко продовжує падати гривня – основна валюта протягом двох годин сьогоднішніх торгів здорожчала на 20 копійок і більше. Уперше з весни долар США в продажу коштує вже майже 27 грн, а євро перевалив за 30 грн.

Аби підтримати гривню, Нацбанк вирішив сьогодні продати на аукціоні чергові 30 млн доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: