В національні проекти України інвестують 82 млрд грн

Найвитратнішим стане проект "Енергія природи" (3 млрд євро) по будівництву вітрових електростанцій потужністю 2 тис. Мвт, які повинні окупитися за сім років при виробництві електроенергії в об'ємі 26,8 млрд кВт.ч на рік.

Адміністрація президента має розрахунки доцільності реалізації восьми з десяти проектів, які 25 серпня були визнані національними. Шість з них, на загальну суму понад 73 млрд гривень, планується реалізувати за рахунок приватних вкладень.

Для їх фінансування знадобиться 82 млрд гривень, велику частину з яких повинен скласти приватний капітал, пише "Коммерсант-Украина".

Найвитратнішим стане проект "Енергія природи" (3 млрд євро) по будівництву вітрових електростанцій потужністю 2 тис. Мвт, які повинні окупитися за сім років при виробництві електроенергії в об'ємі 26,8 млрд кВт.ч на рік. У проект "Доступне житло" за п'ять років необхідно буде вкласти 12,3 млрд грн, що дозволить побудувати квартири для 40 тис. військовослужбовців, кримських татар і молодих фахівців бюджетної сфери. А замикає трійку найдорожчих розрахований на десять років проект "Олімпійська надія-2022".

Як очікується, найдовший термін окупності - у будівництва залізничного сполучення між Києвом і аеропортом "Бориспіль" (15 років). Порівняно невеликі - у проектів по будівництву морського терміналу по прийому скерапленого газу (5-7 років), який повинен зменшити ціну імпортного газу на 15-20%, і десяти комплексів по переробці твердих відходів (6 років).

Держава у всіх цих проектах має намір брати участь шляхом оплати попереднього ТЕО, інженерної інфраструктури, введення пільгових тарифів і надання держгарантій. З бюджету будуть профінансовані чотири проекти, вартість два з них - реконструкції Києва ("Місто майбутнього") і підтримки материнства і дитинства ("Нове життя") - поки не визначена. Проекти "Якісна вода" і "Відкритий світ" (створення освітньої мережі на основі 4G) будут коштувати 3,7 млрд грн і 675 млн доларів відповідно.

За словами керівника робочої групи з нацпроектів Владислава Каськіва, пропозиції інвесторів отримані вже по низці проектів: "Насамперед це LNG-термінал і проект повітряної енергетики. Також є конкретні пропозиції по трасі Бориспіль-Київ, можливо, скоро буде підписаний контракт". Як розповів В.Каськів, є пропозиції і за проектом "Відкритий мир". "Інвестор стане монопольним оператором подібних послуг, тому інтерес великий, але все вирішиться на відкритих торгах", - уточнив він.

нагадаємо, 25-го серпня президент Віктор Янукович визначив 10 національних проектів, першочергових для реалізації.

Читайте також:

Янукович вибрав 10 першочергових для реалізації нацпроектів

Янукович пообіцяв скоротити 90% дозволів та ліцензій

Янукович доручив уряду готуватися до Олімпіади-2022

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: