В НБУ хочуть продавати валютну виручку

В НБУ вважають, що продаж валютної виручки позитивно вплинуло на стан валютного ринку.

У Національному банку України вважають, що введення обов’язкового продажу валютної виручки позитивно вплинуло б на стан валютного ринку, заявив перший заступник голови НБУ, виконуючий обов`язки голови НБУ Анатолій Шаповалов.

"Це могло б бути гарною підмогою. – заявив Шаповалов. - Я не кажу, що це основний чинник, який треба було б зробити. Але все одно, в таких умовах - хай на деякий час, на три місяці, на півроку - можна було б ввести і таким чином наповнити наш ринок".

За його словами, введення обов`язкового продажу валютної виручки було запропоноване Нацбанком і внесене до парламенту через суб`єктів законодавчої ініціативи. Але ці законопроекти "навіть не були розглянуті в комітетах".

За інформацією Нацбанку, українські підприємства мають так звані авуари за кордоном, а їх обсяг коливається від 3,6 до 4 млрд. дол. Незважаючи на це, надходження валюти до країни скоротилися. Так, середньоденні надходження валюти у вересні 2008 року становили 496,7 млн. дол., у жовтні – 391,7 млн. дол., у листопаді – 360 млн. дол., у грудні – 356 млн. дол., за 20 робочих днів січня – 260 млн. дол.

"Надходження скоротилися, і десь на третину скоротилася пропозиція, тому що не всі хочуть продавати, сподіваються потім продати набагато дорожче", - сказав Шаповалов.

При цьому він зазначив, що і попит у січні скоротився на третину, тоді як у вересні, жовтні, листопаді і грудні минулого року він був на 5-7% більший, ніж самі надходження. 

Читайте також:

НБУ: ситуація з гривнею "залишається некерованою"

Нацбанк витратив майже 1,5 млрд. дол. на стабілізацію гривні

Нацбанк не змінив курс долара та підвищив євро

Нацбанк витратив майже 1,5 млрд. дол. на стабілізацію гривні

Нацбанк не змінив курс долара та підвищив євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: