В НБУ нарахували 26 банків, які можна рекапіталізувати

Сім фінустанов вже готові до зміни структури капіталу, проте їх кількість може зменшитися.

В Україні сьогодні 26 банків відповідають критеріям, за яких може проводитися рекапіталізація.

Про це заявив перший заступник голови Національного банку Анатолій Шаповалов.

Він уточнив, що маються на увазі показники системності банку, а саме обсяг вкладів не менш як 1% і обсяг активів понад 2% від загального обсягу по банківській системі країни.
За словами Шаповалова, сьогодні готуються до рекапіталізації близько 7 банків, при цьому він не виключив, що їх кількість зменшиться.

Він зазначив, що в НБУ також вважають за доцільне конкретизацію умов, за яких держава може брати участь у капіталі комерційного недержавного банку. Як приклад Шаповалов назвав умову, що рекапіталізуватися будуть ті банки, які реструктуризували свої зобов`язання перед зовнішніми і внутрішніми кредиторами і т.д.

Нагадаємо, 2 квітня Кабінет міністрів і Національний банк прийняли спільну постанову про вдосконалення порядку рекапіталізації проблемних комерційних банків.

"По суті, йдеться про викуп урядом контрольних пакетів акцій таких банків. Сьогодні ми таку постанову прийняли, і після того, як вона буде опублікована, у нас будуть усі можливості для того, щоб уряд мав нагоду придбати такі банки і захистити людей", - сказала прем’єр-міністр країни Юлія Тимошенко.

Читайте також:

За невидачу депозитів банкірів будуть саджати на 7 років

Ющенко вирішив допомогти банкам добрим словом

Ющенко: українці припинили забирати гроші з банків

У НБУ стверджують, що не забороняли банкам достроково повертати депозити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: