В НБУ назвали листопадову інфляцію "історичним мінімумом"

В неціональному регуляторі заявили, що "виступають проти того, щоб інфляція була занадто високою" і не дуже полюбляють дефляцію.

Керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький заявив, що рівень інфляції в листопаді поточного року є історичним мінімумом порівняно з листопадовими показниками інфляції за всі роки.

"Інфляція в листопаді - історичний мінімум, ніколи такої низької інфляції в листопаді не було. Ми проти того, щоб інфляція була занадто високою і ми не дуже любимо дефляцію, але 0,3% - помірна інфляція", - відзначив Литвицький.

За даними експерта, інфляція в листопаді в 1,7 разу менша, ніж була в жовтні (0,5%) і майже в 4 рази менше, ніж відповідна минулорічна, яка становила 1,1%, пише "ЛігаБізнесІнформ".

"Середній показник за всі роки існування гривні для листопада - 1,53%. Таким чином, поточний індикатор в півтора разу менший", - підрахував Литвицький.

На його думку, сплеск інфляції в серпні-вересні був атиповим і ситуативним.

"Він був пов'язаний в першу чергу не з фундаментальними факторами, а з очікуваннями, які сформувалися у зв'язку з поганим врожаєм в нашій державі і в сусідніх країнах. На щастя, ці очікування вдалося приборкати і зараз ми можемо сказати, що на наступний рік ми виходимо з надією на те, що і в наступному році макроекономічні показники будуть реалістичними ", - сказав він.

Також Литвицький відзначив, що низький рівень інфляції в останні місяці є також і результатом правильної і зваженої політики Нацбанку.

"Стає очевидним, що "фінішна" інфляція цього року буде істотно нижчою, ніж наявна прогнозна. Це створює позитивну інерцію для традиційно складного першого кварталу наступного року", - підсумував експерт.

Нагадаємо, в листопаді 2010 року споживчі ціни в Україні зросли на 0,3% до жовтня, коли їх зростання становило 0,5%.

В свою чергу, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що в проекті держбюджету-2011 рівень  інфляції запланований на рівні 9%.

Читайте також:

Азаров обіцяє інфляцію 9% в 2011 році

Інфляція в листопаді виявилася вище прогнозованої Азаровим

Названо рівень інфляції і курс долара в 2011 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: