В НБУ назвали причини зміцнення гривні

В НБУ назвали причини зміцнення гривні

Фото: Національний банк України

Нацбанк пов'язує зміцнення національної валюти одразу з кількома факторами

Національний банк України пов'язує зміцнення національної валюти України з підвищенням попиту нерезидентів на українські активи, сприятливими умовами торгівлі для українських експортерів, надходженнями від трудових мігрантів та низьким обсягом виведення дивідендів за кордон.

Про це заявив заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб під час круглого столу в Києві, передає "УНІАН".

"Є кілька чинників, які сприяють тому, що гривня зміцнюється щодо долара США. Перший фактор, зрозуміло, це поведінка нерезидентів. Ми бачимо, як вони збільшили попит на українські активи, насамперед на ОВДП", - сказав Сологуб.

За його словами, також серед позитивних чинників - сприятливі умови торгівлі для українських експортерів, стабільні надходження валюти від трудових мігрантів та більш низький обсяг виведення дивідендів за кордон, ніж у минулому році.

Крім того, як зазначив Сологуб, є психологічний фактор - сприятливі очікування бізнесу, що підтверджується більш низьким обсягом репатріації дивідендів іноземним інвесторам на тлі повного скасування Нацбанком обмежень на їх виплату.

Гривню тривалий час зміцнювали, зокрема, інвестування в облігації (зростання в 11 разів від початку року, що забезпечило вливання валюти). Так, 30 липня, після аукціону з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) було залучено найбільшу цього року суму в гривнях - 17,2 млрд гривень, з яких майже 11 млрд грн залучено в 5,5-річні інструменти в гривні. На курс впливали сприятливі ціни на українську сільськогосподарську продукцію та метал, а також високий урожай. Водночас Національний банк викуповує надлишок доларів, збільшуючи резерви рекордними темпами, іноді скуповуючи з ринку по кілька сотень мільйонів доларів на день. 

В коментарі ТСН.ua глава підрозділу з корпоративного аналізу компанії ICU Олександр Мартиненко спрогнозував, що до кінця року іноземці можуть вкласти в ОВДП ще $2-3 млрд, і у цьому випадку гривня продовжить своє зміцнення. 

Чому гривня зміцнилася та що буде після парламентських виборів - розмова з економістом

Чому гривня зміцнилася та що буде після парламентських виборів - розмова з економістом

Повʼязані теми:

Наступна публікація