В НБУ пообіцяли врятувати Промінвестбанк

Перший заступник голови Національного банку України Анатолій Шаповалов вважає, що державі вдасться врятувати від банкрутства Промінвестбанк.

Про це він заявив в інтерв’ю тижневику ”Дзеркало тижня” № 38 (717) від 11-17 жовтня 2008 року.

”Вважаю, нам вдасться не лише повернути заощадження вкладників у повному обсязі, а й врятувати банк”, - сказав Шаповалов, додавши: ”У нього (банку) непогані активи, що дають гарну дохідність. За вісім місяців ц.р. Промінвестбанк отримав близько 500 млн. грн. прибутку”.

За словами Шаповалова, поки що складно остаточно відповісти, хто став головним винуватцем проблем у банка — акціонери чи рейдери.

”Проте акція, мабуть, мала скоординований характер, якщо в трамваях починають з’являтися листівки, а на мобільні телефони надходити SMS, що, мовляв, банк — банкрут, і потрібно терміново забирати з нього гроші. Вкладникам у такій ситуації складно не запанікувати. Їх у Промінвестбанку понад 4 млн. осіб. Клієнти кинулися в банк і за кілька днів вимели з нього понад три мільярди гривень”, - сказав він.

Як зазначив банкір, зупинити таку крупномасштабну паніку серед клієнтів, ”аби спробувати врятувати банк, було можна лише впровадженням тимчасової адміністрації та оголошенням тимчасового мораторію на видачу вкладів”.

Як повідомлялося, 30 вересня Національний банк України ухвалив рішення про виділення Промівестбанку стабілізаційного кредиту у вигляді кредитної лінії на загальну суму 5 млрд. грн., з яких банку на 7 жовтня було виділено 2 млрд. грн.

"Рейдерська атака на банк стала причиною панічних настроїв вкладників і дострокового відкликання вкладів населення, що викликало ускладнення при проведенні платежів. У зв`язку з цим правління Національного банку України, уважно вивчивши ситуацію, ухвалило рішення про рефінансування ліквідності банку у розмірі 5 млрд. гривень", - зазначалося в прес-релізі НБУ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: