Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В НБУ презентували "план порятунку" української економіки від нових криз

Нацбанк презентував Стратегію макропруденційної політики.

Національний банк України опублікував Стратегію макропруденційної політики, де описаний план дій НБУ для забезпечення фінансової стабільності.

В документі закладена основа для запровадження системної макропруденційної політики в Україні, яка необхідна для запобігання накопиченню й реалізації системних ризиків у фінансовому секторі, а також для підвищення його стійкості до кризових явищ.

При цьому інструменти макропруденційної політики застосовуються до фінансової системи загалом або окремих груп її учасників.

"Оскільки фінансова стабільність залежить не тільки від банків, а й від небанківських фінансових установ, то для вчасного виявлення системних ризиків і реагування на них Національний банк координуватиме свої дії з іншими регуляторами фінансового сектору, зокрема через міжвідомчий орган – Раду з фінансової стабільності", - зазначив під час презентації стратегії голова Національного банку Яків Смолій.

Також під час презентації наголосили, що за частотою системних банківських криз Україна входить до трійки країн-лідерів у світі. Протягом останніх 20 років вони траплялися тричі. А впродовж останньої кризи 2014-2016 років втрати економіки сягнули 40% ВВП.

Кінцева мета макропруденційної політики – забезпечення фінансової стабільності через підвищення стійкості фінансової системи та недопущення накопичення системних ризиків.

Стратегія визначає шість проміжних цілей:

 1. недопущення надмірного зростання кредитування;
 2. недопущення накопичення дефіциту ліквідності;
 3. обмеження концентрації ризиків;
 4. обмеження впливу викривлених стимулів;
 5. підвищення стійкості фінансової інфраструктури;
 6. зниження рівня доларизації в секторі.

Також під час презентації Стратегії у НБУ назвали низку довгострокових ризиків, що притаманні фінансовому сектору України сьогодні:

 • коротка строковість фондування банків;
 • значний рівень доларизації банківського сектору;
 • висока частка державного капіталу в банківському секторі;
 • стрімке зростання споживчого кредитування;
 • перетікання активів та операцій до небанківського фінансового сектору;
 • висока концентрація кредитних ризиків;
 • висока частка кредитів, які не працюють.
 

 Нагадаємо, раніше в НБУ спрогнозували, що у 2019 році середня зарплата українців може зрости до 11,5 тис. грн. Найбільше дохід українців зросте у великих містах, а за галузями - в аграріїв, страхувальників, фінансистів, терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів.

ВідеоНБУ попросив банки наповнити банкомати готівкою – економічні новини

Національний банк України встановив такі курси валют: долар коштує 27, 89 грн, а євро – 31, 70 грн. Національний банк попросив найбільші банки країни наповнити банкомати грошима, аби задовольнити можливе збільшення попиту. За останній тиждень овочі борщового набору подорожчали майже на 9%. Укрзалізниця скасувала повернення квитків через інтернет.

НБУ попросив банки наповнити банкомати готівкою – економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції