В НБУ розповіли, коли знизяться ціни

Певне підвищення цін відбуватиметься ще і в 2011-2012 роках, але вже в кінці 2012 року реально утримувати інфляцію на рівні 5%.

На закладені в проекті програми економічних реформ президента Віктора Януковича 5-6% інфляції вийти можна вже в кінці 2012 року.

Такий прогноз зробив член правління, виконавчий директор по економічних питаннях Національного банку України Ігор Шуміло.

"Вважаю, що навіть з урахуванням підвищення тарифів на газ, на електроенергію, на житлово-комунальні послуги, є можливість утримати інфляцію в 2010 р. на рівні меншому, ніж торік, тобто менше 12%, а базову інфляцію до 10% Зрозуміло, що певне адміністративне підвищення цін відбуватиметься ще і в 2011-2012 рр. Але вважаю, що цілком реалістично вже в кінці 2012 р. вийти і надалі в середньостроковій перспективі утримувати інфляцію на рівні не вище 5%", – зазначив Шуміло.

Разом з цим представник банку визнав, що Національному банку буде непросто утримати інфляцію, враховуючи, зокрема, структуру емісії, в якій значну частину займають державні цінні папери і рефінансування банків на період більше 1 року.

"У разі значного припливу капіталу в країну і відповідного тиску у бік посилення національної валюти, перед Національним банком стоятимуть складні завдання по діях з монетарними інструментами. Тому голова Національного банку і правління, згідно з новим законом, маючи чіткіші зобов'язання, повинні мати велику захищеність для ухвалення можливо і непопулярних рішень, які дають не негайний ефект, а ефект в середньо- і довгостроковій перспективі", – додав представник НБУ.

За попередніми прогнозами НБУ, інфляція в Україні в 2010 р. становитиме 12-13%, зростання ВВП - близько 4%

Нагадаємо, у 2009 році інфляція в Україні становила 12,3%, у 2008 - 22,3%, в 2007 році - 16,6%.

Читайте також:

Нацбанк: період рецесії в економіці завершився

В Україні третій місяць поспіль знижуються ціни

Янукович зобов’яже Стельмаха стримувати інфляцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: