В обхід санкцій РНБО: як платіжні системи Росії викручуються заради бізнесу в Україні

Минулого тижня в Україні на рік заборонили діяльність російських платіжних систем.

У понеділок, 17 жовтня, президент своїм указом увів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування санкцій щодо російських платіжних систем на території України.

Однак, попри це платіжні організації Росії все одно знаходять способи підзаробити в Україні, про це повідомляють "Ведомости".

Так, заборонили узгоджувати умови та порядок діяльності в Україні чотирьох міжнародних платіжних систем, створених резидентами РФ. Серед них "ANELIK", "BLIZKO", "Юністрим" та "Колібрі". Остання, між іншим, підпадає під управління "Сбербанку Росії".

Повністю на території України заборонили  діяльність двох платіжних систем, створених росіянами — "Золотої Корони" й "Лідеру".

"Ми опрацьовуємо різні варіанти відновлення роботи сервісу, але поки про успіхи говорити рано", — заявив представник платіжної системи "Лідер" журналістам видання.

Платіжна система "Золота корона" здійснює перекази до України за посередництва свого партнера IntelExpress. І виявляється, отримати гроші через "Золоту корону" можна в шести українських банках, у тому числі — в державному Ощадбанку. Відповідно до інформації на сайті Нацбанку України, платіжна система IntelExpress зареєстрована в Грузії. 

Як повідомили журналістам представники організацій, перекази через "Колібрі" та "Лідер" наразі неможливі.

Переказати кошти через "ANELIK" до України можна лише на карти Visa, а через "Юністрим" — на Mastercard. Примітно, що в обох випадках гроші з Росії можливо переказувати готівкою, однак, одержати — лише електронно. 

Що ж до організації "BLIZKO", то в ній перекази можливі через систему "Форсаж", яка підпорядкована "Пошті Росії". 

ВідеоПолітичний тиск: ще чотири країни подовжили санкції проти Росії

Нагадаємо, минулого тижня РНБО розширила український санкційний список. Додатково до нього було включено 335 фізичних та 167 юридичних осіб. Крім того, санкції продовжили для тих, що підпадали під санкції і раніше.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: