В Україні планують перепрофілювати ГТС для постачання в Європу водневого палива

В Україні планують перепрофілювати ГТС для постачання в Європу водневого палива

УНІАН

Німеччина і Україна раніше узгодили перший спільний проект з виробництва водневого палива.

Після будівництва в Україні заводу з виробництва водневого палива українську ГТС можуть перепрофілювати під його транспортування. Для постачання водневого палива з України оператори ГТС України, Німеччини, Чехії та Словаччини мають намір створити Центральноєвропейський водневий коридор.

Як повідомляє пресслужба українського оператора ГТС, серед іноземних учасників цього проекту - Eustream (оператор ГТС Словаччини), NET4GAS (оператор ГТС Чехії) і OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).

Фото: Оператор ГТС

“Природний газ залишиться ключовим джерелом енергії і важливим чинником програми з декарбонізації у найближчі два десятиліття. Тим не менш, водень, ймовірно, відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка, як очікується, досягне вуглецевої нейтральності. Саме тому ми маємо почати дослідження цих можливостей вже сьогодні”, - зауважив з цього приводу заступник генерального директора з розвитку та трансформації Оператора ГТС України Павел Станчак.

Передбачається частково перепрофілювати газотранспортну інфраструктуру, яка уже є в Україні, а також побудувати нові спеціалізовані водневі трубопроводи і компресорні станції.

Учасники проекту вивчають можливість технічної реалізації коридору для транспортування чистого водню на 120 ГВт.год на добу. Постачання великих обсягів водню в промислові центри попиту очікується вже до 2030 року.

Як повідомляло раніше німецьке видання Handelsblatt, пілотний завод з виробництва водневого палива планують побудувати в Маріуполі за участю Siemens Energy і ДТЕК Ріната Ахметова. 

Нагадаємо, Польща цілком відмовиться від російського газу у 2023 році. Про це напередодні запуску скандального газогону "Північний потік-2" заявив повноважний представник уряду Польщі Петр Наїмський.

Читайте також:

Наступна публікація