В обмін на злиття "Газпром" пропонує Києву проблемні родовища на Ямалі

Але за словами джерела в Мінпаливенерго, родовища на Ямалі, де газ добувають в умовах вічної мерзлоти й немає газопроводів, вимагають колосальних капіталовкладень.

У випадку створення спільного підприємства "Нафтогазу України" і "Газпрому" Росія готова внести Астраханське газове родовище й деякі родовища на півострові Ямал. Про це сказав заступник глави ВАТ "Газпром" Валерій Голубєв у четвер, не повідомивши подробиць.

У прес-службі Мінпаливенерго коментувати заяву Голубєва відмовилися, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті ""Газпром" ставит Украине сложные условия". Але джерело в міністерстві розповіло, що "це не зовсім те, на що ми розраховували".

"Нас від початку цікавили Уренгойське та Астраханське родовища, у першу чергу перше, котре має відповідну інфраструктуру з доставки газу й найнижчу ціну сировини, що добувається, у Росії", - сказало джерело в Мінпаливенерго України.

За його словами, родовища на Ямалі, де газ добувають в умовах вічної мерзлоти й немає газопроводів, вимагають колосальних капіталовкладень.

"Ми говоримо, що за рахунок створення СП хочемо залучити 2,5 млрд доларів на реконструкцію газотранспортної системи, а виходить, що стільки ж доведеться інвестувати у видобуток газу", - підкреслив співрозмовник.

За інформацією Мінпаливенерго, собівартість видобутку газу на родовищах Ямалу в 1,5 рази вища, ніж на Уренгойському.

Раніше вести розробку на Астраханському родовищі не змогли найбільші світові нафтові компанії ENI і Total через високий вміст сірки у газі, що там добувається.

Видобуток Україною газу на території Росії розглядається в якості однієї з умов створення спільного підприємства "Нафтогазу" й "Газпрому".

Україна готова внести в нього газотранспортну систему й нафтогазове родовище площа Паласа на шельфі Чорного моря, а у відповідь розраховує отримати в Росії родовище, видобуток газу на якому вже становить 30 млрд куб. м. на рік. Ці обсяги повинні повністю забезпечити газом українську промисловість за низькими цінами.

Нагадаємо, раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер повідомив, що співробітництво російського газового монополіста з НАКу має обов'язково закінчитися злиттям цих двох компаній.

Втім, пізніше Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявив, що ні про яке об'єднання мова йти не може.

Читайте також:

Бойко: "Нафтогаз" не ввійде до складу "Газпрому"

"Газпром" планує злиття з "Нафтогазом"

У Польщі визрів план, як позбутися "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: