В очікуванні кредиту від МВФ "худнуть" резерви Нацбанку, а Мінфін розміщуватиме облігації

У 2017 році Україна повинна буде повернути 2,6 мільярда доларів зовнішніх боргів.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду може вирішити питання щодо виділення Україні четвертого траншу кредиту на 1,3 млрд доларів до кінця 2016 року. А самі кошти можуть надійти до кінця цього чи на початку наступного року.

Принаймні, на це сподівається міністр фінансів Олександр Данилюк, пише УНІАН.

"Ми розраховуємо, що засідання Ради директорів МВФ відбудеться до кінця року. Ми чекаємо і розраховуємо. Ми також розраховуємо отримати гроші до кінця року. Але нічого поганого не буде, якщо вони прийдуть уже в січні", – зазначив Данилюк.

Міністр запевнив, що представники МВФ задоволені проектом держбюджету-2017 та ходом обговорення інших питань, зокрема, пенсійної та земельної реформ.

"Бюджет вони бачили, у нас тут повне порозуміння, добра взаємодія. Вони ним задоволені. А що стосується пенсійного законопроекту – він напрацьовується", – заявив Данилюк.

Проте, попри запевняння міністра про те, що Україна поки що обійдеться без кредиту від МВФ, Міністерство фінансів усе ж шукає, де взяти гроші. Відомство раніше планувало провести в грудні один аукціон з розміщення валютних облігацій терміном обігу два роки – 13 грудня. Тепер же Мінфін додав на останній місяць року додаткові аукціони. На сайті міністерства вказано, що 13 грудня планують розмістити валютні облігації термінами обігу 17, 18 і 20 місяців, 20 грудня – 22 і 24 місяці. Також оновлений графік передбачає розміщення гривневих облігацій терміном обігу три місяці, у грудні двічі – 6 і 27 грудня. Крім того, як і раніше, Мінфін має намір щотижня по вівторках до кінця року пропонувати інвесторам гривневі облігації терміном обігу 6, 9 і 12 місяців, а також почергово – термінами обігу 2 роки, 3 роки і 5 років.

Зазначимо, що станом на 25 листопада обсяг ОВДП в обігу за сумою основного боргу становив 540,369 млрд грн. При цьому у власності Національного банку України перебували держпапери на суму 360,646 млрд грн, або 67% від їхнього загального обсягу.

Тим часом Нацбанк уперше за останні сім місяців констатував, що його золотовалютні резерви після постійного зростання в листопаді "схудли" на 1,9% (на 300 млн доларів) – до 15,2 млрд доларів.

А ось у 2017 році Україна повинна віддати 2,6 млрд доларів за зовнішніми боргами.

"Вкрай важливо продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом та отримувати фінансування за програмою. Без підтримки МВФ та інших міжнародних донорів золотовалютні резерви вже наступного року почнуть зменшуватись, адже у 2017 році нам буде потрібно не тільки робити платежі за зовнішнім боргом на суму близько 1,6 млрд доларів, але й повертати МВФ понад 1 млрд доларів за програмою stand-by", – сказала голова НБУ Валерія Гонтарева під час зустрічі з топ-менеджерами найбільших українських банків.

Гонтарева також допускає, що МВФ може виділити Україні черговий транш кредиту до кінця 2016 року, але за умови, що Верховна Рада ухвалить держбюджет-2017 на початку грудня.

Раніше повідомлялося, що Порошенко готовий зняти мораторій на експорт деревини заради кредиту від Євросоюзу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: