В очікуванні нових санкцій. Російські бізнесмени готуються працювати без долара

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Частка операцій у рублях зросла, проте великі компанії досі істотно залежать від доларових угод.

Декілька великих російських компаній тестують механізми укладання угод за кордоном без розрахунку в доларах на тлі погроз США розширити санкції, які вже обмежили доступ низці компаній РФ до міжнародної банківської системи, передає Reuters.

Як зазначається, Кремль закликає компанії укладати більше угод з використанням інших валют, щоб скоротити залежність від долара.

Російська "Алроса", найбільший в світі виробник алмазів в каратах, повідомила, що влітку завершила пробну угоду в юанях з китайським клієнтом і ще одну транзакцію не в доларах з клієнтом з Індії.

До числа інших компаній, що працюють над схожими угодами, входять "Сургутнефтегаз", "РусАгро" і "Норільський нікель".

ВідеоСША планують запровадити додаткові санкції проти РФ - Волкер

Тиск на Росію - Сполучені Штати планують нові хвилі санкцій проти Москви. Про це заявив спецпредставник державного департаменту США з питань України Курт Волкер. За його словами, Вашингтон запроваджуватиме нові санкції проти Росії раз на один-два місяці. Все через небажання Кремля конструктивно підійти до врегулювання ситуації на Донбасі. І додав, запроваджувати додаткові санкції Штати планують не самі, а у співпраці з європейськими партнерами.

США планують запровадити додаткові санкції проти РФ - Волкер

Російський центробанк цього тижня повідомив про зростання кількості недоларових угод. Частка рублевих операцій в сфері торгівлі товарами між Росією і Китаєм, а також Росією і Індією на даний момент становить від 10% до 20%.

У секторі послуг цей показник є вищим, повідомив ЦБР.

Однак простір для ініціатив обмежений: великі компанії досі істотно залежать від доларових угод, тоді як основна частина надходжень іноземної валюти в РФ припадає на продаж нафти, ціна якої номінована в доларах.

Крім того, закордонні банки, широко представлені в США, можуть побоюватися співпраці з будь-якою компанією, яка перебуває під американськими санкціями, навіть якщо розрахунки за угодами здійснюються не в доларах, сказали банкіри.

Нагадаємо, США та їхні союзники ввели санкції щодо Росії 2014 року через анексію Криму.

У серпні 2018 року Вашингтон пригрозив розширенням обмежень, звинувативши Москву у використанні нервово-паралітичної речовини "Новачок" для атаки на колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію у Великобританії.

Нові заходи, про які може бути оголошено в листопаді, можуть торкнутися доларових угод, кажуть американські законодавці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції