В Одеській області посуха знищила половину врожаю озимих зернових – фермери

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Аграріям компенсуватимуть збитки із Резервного фонду держбюджету.

В Одеській області через посуху у зв’язку із теплою зимою фермери втратили близько половини озимих зернових. Однак документально зафіксовано лише втрату третини посівів.

Про це розповів керівник Департаменту аграрної політики Одеської облдержадміністрації Іван Петрів, передає "Укрінформ".

 "Через несприятливі погодні умови на Одещині остаточно втрачено половину посівів зернових культур. Хоча документально оформлено менші обсяги - загибель озимих на площі 315 тисяч гектарів, в тому числі 140 тисяч гектарів пшениці, 100 тисяч - ячменю, 75 тисяч - рапсу тощо", - зазначив він.

За словами чиновника, загалом аграрії області витратили на посіви близько 10 мільярдів гривень. Із резервного фонду держбюджету їм планують компенсувати збитки у розмірі 4,5-5 тисяч гривень за гектар.

Також Петрів розповів, що після дощів у травні фермери активно пересівають свої угіддя яровими культурами, але значні втрати урожаю 2020 року неминучі.

Нагадаємо, відсутність зими, обміління річок, посуха, заморозки - такі нові явища у природі суттєво вплинули на аграрний сектор України, який є основним драйвером української економіки. Детальніше про те, що знищила погода на полях і які це матиме наслідки – читайте за посиланням.

Відео Через тривалу посуху на півдні Одещини гине озимина

Сніг востаннє тут бачили ще наприкінці 2016 року, а дощило влітку і недовго. Цьогоріч фермери зазнали величезних збитків, на урожай наступного року теж мало сподівань - щонайменше половина посівів озимини без вологи не виживе. І це не єдиний невтішний прогноз - розповіли науковці ТСН.  

Через тривалу посуху на півдні Одещини гине озимина

Залиште свій коментар

Вибір редакції