В одному зі штатів США ціна на нафту впала нижче нуля

Flint Hills Resources запропонувала постачальникам доплачувати 50 центів за кожен барель.

Компанія Flint Hills Resources, яка займається нафтопереробкою в Північній Дакоті (США) запропонувала постачальникам доплачувати 50 центів за кожен барель високосірчистої нафти.

Як повідомляє Bloomberg, іншими словами, вартість цієї нафти впала до -0,50 центів/барель. Минулого року за бочку тієї ж нафти НПЗ платив 13,5 долара, а в 2014-му - 47,6 долара.

За даними видання, негативна ціна встановлена через нестачу потужностей з транспортування і переробки конкретного сорту нафти.

Тим не менш, як зазначає агентство, негативні ціни показують складність ситуації на північноамериканському нафтовому ринку. Вартість канадського бітуму, наприклад, впала до 8,35 долара за барель, тоді як рік тому вона становила 80 доларів.

Все це веде до скорочення обсягів виробництва. У другій половині 2015 року видобуток нафти в США вперше за довгий час впав, знизившись на 5 відсотків порівняно з піком, досягнутим у травні.

Зазначимо, ринок нафти продовжує лихоманити. Ціни стрімко падають. Особливо ця тенденція посилилась після початку 2016 року. Країни-експортери чорного золота ніяк не можуть домовитися про зменшення видобутку, що стало причиною перенасичення ринку. Глобальні продавці нафти бояться втрати свою частку на ринку, долю на якому можуть зайняти конкуренти.

Загострює ситуацію готовність Ірану випускати на міжнародний ринок додаткові півмільйона барелів щодня після скасування санкцій. Тегеран заявляє, що збільшуватиме свою долю, яка була втрачена з введенням обмежень на розвиток ядерної програми. Після цієї заяви ціни на нафту марки Brent обвалились до $ 27,86.

Рахують збитки і в сусідній Росії. Падіння призвело до різкого зниження бюджетних надходжень, що вже стало причиною стрімкого зубожіння населення і зростання збитків російських компаній.

На цьому тлі в Україні почали знижуватися ціни на пальне. Йдеться про 50 копійок за кожний літр. Дизельне паливо здешевшало на деяких заправках від 75 копійок до 1,5 грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: