В Офісі президента дали оптимістичний прогноз щодо зростання ВВП України у 2021 році

В Офісі президента дали оптимістичний прогноз щодо зростання ВВП України у 2021 році

Фото: Національний банк України

Зростання ВВП України в 2021 році можливе завдяки підвищенню внутрішнього споживання домогосподарств та збільшенню мінімальної і середньої заробітної плати.

Радник президента України з питань економіки Олег Устенко в ефірі на одному з національних телеканалів заявив, що зростання валового внутрішнього продукту України в 2021 році буде вище за 4%.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

"Зростання 4% - це базовий прогноз. Але ми очікуємо, що це зростання буде більше", - говорить Устенко.

За його словами, прогноз МВФ щодо зростання ВВП України на 4% - це менше, ніж закладено в державному бюджеті на 2021 рік. "У держбюджеті закладено 4,2-4,3% реального зростання. А президент Зеленський говорить про необхідність виходу на зростання від 5% на рік. Тому що саме таке зростання дозволяє ефективно боротися з бідністю", - цитує радника Зеленського пресслужба Офісу президента.

Устенко зазначив, що позитивні ефекти дадуть і державні програми. Зокрема, доступного кредитування бізнесу "5-7-9%" та іпотечного кредитування, а також інвестиції, додаткові витрати державного бюджету і поліпшення світової кон'юнктури.

Варто зазначити, що у березні Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства зберегло прогноз зростання ВВП України у 2021 році на 4,6%.

Раніше в Офісі президента прогнозували, що ВВП України в 2021 році виросте на 5,1%. Про це 17 березня заявила заступниця голови Офісу президента України Юлія Свириденко під час форуму "Україна 30". "В 2021 році наші очікування - це зростання ВВП на рівні 5,1%. Нам для щорічного зростання на 1-2% ВВП необхідні як мінімум 3 млрд дол. іноземних інвестицій на рік", - сказала Свириденко. 

Також цьогорічне зростання економіки в Україні прогнозують і міжнародні рейтингові агентства -  S&P Global Ratings та Fitch Ratings. Так, за прогнозом S&P, у 2021 році ВВП зросте на 4%, у Fitch Ratings повідомили про зростання у 4,1%. Проте, відзначається, що подальше зростання економіки сповільниться до 3,5% у 2022 році. 

Новини тижня: представники МВФ хочуть бачити в Україні активнішу боротьбу з корупцією

Новини тижня: представники МВФ хочуть бачити в Україні активнішу боротьбу з корупцією

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
879
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація