Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Офісі президента назвали терміни скасування мораторію на продаж землі

Нову модель ринку землі розробляють зі Світовим банком.

До кінця 2019 року в Україні планують скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення та запустити ринок сільгоспземель.

Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук.

"У нашій команді є розуміння, що якщо цього не зробити цього року, то буде досить складно", - сказав Гончарук.

Модель відкриття ринку сільгоспземель нині розробляють спільно зі Світовим банком. Найбільш радикальна модель забезпечить прискорення економічного зростання України на 3% щороку, найменш радикальна – на 0,5%.

"Ми шукаємо найменш болючу та найбільш ефективну модель", - зазначив Гончарук.

Раніше про скасування мораторію на продаж землі заявив президент Володимир Зеленський.

А лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков тиждень тому зазначив, що ринок землі в Україні потрібно відкривати. Коли саме це буде – ще невідомо, адже потрібно підготувати законопроекти, узгодити проблемні моменти тощо. Чи буде подовжений мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення на наступний рік, Разумков також ще не знає. Виносити це питання на референдум поки що не вважає доцільним, адже немає самого законодавства щодо референдумів, інший нюанс – питання ринку землі потрібно ще обговорити та узгодити.

У Світовому банку підрахували, що відсутність ринку сільгоспземель в Україні гальмує зростання ВВП на 1% щороку.

Зазначимо, що за всі роки незалежності в Україні майже постійно діє мораторій на продаж земель сільгосппризначення. Був лише невеликий період, коли між мораторіями було "вікно" й люди встигли продати свою землю. У травні 2018 року Європейський суд з прав людини визнав, що мораторій на продаж землі в Україні порушує права людини, рекомендував скасувати його.

Відео Верховна Рада подовжила мораторій на продаж землі

Депутати продовжили мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року. Крім власне самого мораторію, законопроект зобов’язує Кабмін розробити і винести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення вже до 1 березня 2019 року. 

Верховна Рада подовжила мораторій на продаж землі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції