ООН наполягає на підвищенні пенсійного віку в Україні

В ООН вважають, що найбільш адекватним рішенням буде поступове підвищення пенсійного віку, як для жінок, так і для чоловіків до 65 років.

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй вказує на необхідність підвищення пенсійного віку в Україні.

Про це сказав постійний представник ПРООН в Україні Олів'є Адам у ході подання дослідження "Демографічні й фінансові передумови пенсійної реформи в Україні: прогноз до 2050 року".

"Оптимальне рішення - підвищення пенсійного віку для того, щоб не було тиску такого величезного на українську пенсійну систему", - сказав він.

Адам зазначив, що ПРООН вітає наміри влади України провести пенсійну реформу, однак для того, щоб підтвердити її необхідність, ПРООН разом з Європейським Союзом провело зазначене дослідження. Зокрема, у дослідженні зазначається, що на сьогодні в Україні один з найвищих показників співвідношення пенсійних витрат до ВВП, що становив в 2009 році 18%.

При цьому, при нинішній тенденції демографічного розвитку країни, уже до 2025 року кількість платників внесків у Пенсійний фонд зрівняється з кількістю пенсіонерів, а до 2050 року кількість пенсіонерів перевищить платників на 25%. Таким чином, при збереженні діючої системи пенсійного забезпечення дефіцит власних коштів ПФ в 2025 році становити 12%, а в 2050 - 30%.

У дослідженні зазначається, що є кілька шляхів збереження стабільності пенсійного забезпечення, зокрема підвищення розміру пенсійного внеску, збільшення дотації з бюджету або введення нових податків, зниження розмірів пенсій у порівнянні з доходами працюючого населення, а також підвищення пенсійного віку.

При цьому збільшення дотацій, за прогнозами ПРООН, не дасть можливості фінансування інших соціальних економічних програм, підвищення розмірів внесків - є проблемним, оскільки на сьогоднішній день вони вже дуже високі, а зниження розмірів пенсій призведе до того, що співвідношення з доходами працюючого населення до 2050 року знизиться з нинішніх 40% до 28%.

У цьому зв'язку ПРООН вважає, що найбільш адекватним рішенням буде поступове підвищення пенсійного віку, як для жінок, так і для чоловіків до 65 років із кроком збільшення такого віку 6 місяців у рік. ПРООН підкреслює, що питання реформування пенсійної системи й збільшення пенсійного віку хоч і непопулярний, однак цим шляхом зараз проходять практично всі країни Європи.

Нагадаємо, раніше Комітет з економічних реформ схвалив програму реформ на 2010-2015 року, що зокрема, передбачає поступове вирівнювання пенсійного віку для чоловіків і жінок (із кроком 0,5 року протягом 10 років), наближення пенсійного віку до європейських стандартів (65 років) для учасників другого рівня (обов'язкового накопичувального) пенсійної системи, звільнення солідарної пенсійної системи від невластивих їй виплат (дострокові й пільгові пенсії).

Читайте також:

Мінпраці пропонує підвищити пенсійний вік для жінок до 60 років

Пенсійна реформа збільшить армію безробітних українців

У Львові вночі знищили "календар пенсіонера Януковича"

Програма президента підвищує жінкам пенсійний вік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: