В Росії і Венесуелі енергетичний націоналізм

Проявами ресурсного націоналізму спостерігачі називають заходи урядів і держкорпорацій по встановленню жорсткого контролю над енергосектором.

Ресурсний націоналізм, що обмежує доступ іноземних інвесторів до родовищ країн-експортерів сировини, підштовхне споживачів до використовування альтернативних джерел енергії, а також до зниження інвестицій в сировинні країни.

Нафтогаз
Архів
Енергетичний націоналізм турбує світову спільноту
Про це заявило Міжнародне енергетичне агентство.

Проявами ресурсного націоналізму спостерігачі називають заходи урядів і державних корпорацій по встановленню жорсткого контролю над енергетичним сектором і посилювання умов для іноземних інвесторів. Подібні дії привели до припинення роботи ConocoPhillips у Венесуелі, а також до поступок Royal Dutch Shell і BP російській газовій монополії Газпром.

"Недивно, що споживачі прагнуть до диверсифікації поставок, як географічної, так і в плані видів палива. Це може створити порочний круг інвестицій", - мовиться в середньостроковій доповіді агентства про стан ринку нафти.

Ресурсний націоналізм не представляє з себе якогось нового явища і не є єдиним джерелом безпеки для централізованих економік.

"Всі уряди намагаються максимізувати виручку від природних ресурсів. Попередні фази ресурсного націоналізму включали націоналізацію в Мексиці в 1930-і роки і створення ОПЕК в 1960-і. Останні прояви мали місце в 1970-х, а потім знов в 2000-х, співпали із звуженням ринків і зростанням цін", - відзначає IEA.

Всі уряди, як країн-членів Організації економічного співробітництва і розвитку, так і поза ОЕСР, прагнуть використовувати зростання ціни на нафту як привід для збільшення своєї частки виручки, заявляє агентство.

"(Ці дії) можуть зберегти високі ціни в короткостроковій і середньостроковій перспективі".

"Високі ціни в 1970-х сприяли скороченню попиту і розширенню розробки... У результаті, низхідна крива циклу веде до зниження цін і рівня виручки, підштовхуючи уряди країн-експортерів до пом'якшення доступу і політики, лояльнішої до міжнародних компаній".

22 червня президент Венесуели Уго Чавес завив, що деякі з іноземних компаній можуть відмовитися прийняти умови націоналізації і покинути країну.

2 травня Чавес оголосив, що держава узяла під свій контроль останні нафтові родовища, які розробляли приватні компанії.

22 червня ТНК-ВР, згодилася продати Газпрому 62,9% акцій ВАТ РУСІА Петролеум, яке володіє ліцензією на гігантське Ковиктінське газоконденсатне родовище. Крім того Газпром одержить половину акцій у ВАТ Східно-сибірська газова компанія.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: