В Росії скоро закінчиться нафта

Німецькі дослідники вважають, що в Росії залишилися резерви енергоносіїв приблизно на 22 роки.

Німецький Інститут економічних досліджень (German Institute for Economic Research, DIW) сумнівається в здатності Росії задовольнити світовий попит, який зростає, на газ і нафту, повідомляє впливова інтернет-газета Euobserver.

"Існуючі (у Росії) резерви газу і нафти через десятиліття вичерпаються, якщо їхнє виробництво йтиме нинішніми темпами", - наводить газета витяг з доповіді DIW.

"Попри те, що Росія є другим найбільшим виробником нафти, вона посідає лише сьоме місце за розвіданими резервами. При нинішньому рівні виробництва ці резерви будуть вичерпані приблизно через 22 роки", - відзначають автори дослідження.

Вони стверджують, що "подібна, але менш гостра" ситуація відмічена в російському газовому секторі, чиї резерви обмежені 75 роками.

"Той факт, що російський експорт росте менш швидкими темпами, ніж це передбачено енергетичною стратегією, не впливає на постачання енергоносіїв до Європи в короткостроковому і середньостроковому плані. Проте в довгостроковому плані може виникнути їхня нестача також тому, що Європа конкуруватиме з іншими потенційними споживачами, такими, як Китай", - йдеться в доповіді.

На думку експертів, очікувані ними проблеми з енергоносіями виникнуть у Росії, в першу чергу, через недостатність об'ємів інвестування в енергетичний сектор, тоді як іноземні капіталовкладення затрудняються "недостатніми політичними умовами".

Разом з тим, підкреслюють німецькі економісти, Москва не здатна також скоротити внутрішній попит на енергоносії, який викликаний низькими цінами, забезпеченим масштабним субсидуванням.

У зв'язку з цим в доповіді повідомляється, що ЄС намагається диверсифікувати постачання енергоносіїв, зокрема шляхом реалізації проекту транскаспійського газопроводу "Набукко".

Згідно DIW, на Росію припадає 29% загального об'єму нафтового імпорту ЄС і одна третина газового.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: