Росія вже не хоче пускати Україну у вільну торгівлю з ЄС

Країни, що входять до зони вільної торгівлі в СНД, перешкоджатимуть Україні приєднатися до аналогічної торгової угоди з ЄС.

Члени СНД можуть ініціювати консультації з Україною з питання підготовки угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом.

Про це заявив відповідальний секретар Комісії Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану Сергій Глазьєв.

Він зазначив, що вільна торгівля між Україною та ЄС, угода про яку зараз готується, є потенційною загрозою для ринку СНД.

"Я не виключаю, що в будь-який момент одна зі сторін (СНД) зажадає проведення консультацій щодо зони вільної торгівлі з Євросоюзом", - сказав Глазьєв.

Він підкреслив, що якщо в результаті цих консультацій з'ясується, що загроза дійсно існує, то в угоді про ЗВТ можуть виникнути нові захисні заходи.

"В цьому випадку, якщо уряди (країн СНД) вважатимуть, що виникають загрози для нашої взаємної торгівлі, наша угода може почати розвиватися, тобто з'являються нові вилучення, і замість подальшої інтеграції ми можемо отримати новий бар'єр", - сказав Глазьєв.

Як повідомлялось, у вівторок, 18 жовтня, Україна, Росія, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова і Таджикистан домовилися про створення зони вільної торгівлі. Азербайджан, Узбекистан і Туркменістан договір поки що не підписали.

У список вилучень у рамках зони вільної торгівлі СНД потрапили енергоносії, метали, цукор, спирт, горілка та ін.

19 жовтня перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв та комісар ЄС з питань торгівлі Карел Де Гухт завершили переговори щодо зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.

Читайте також:

Україна та ЄС завершили переговори по зоні вільної торгівлі

Договір про зону вільної торгівлі між країнами СНД підписано

Входження України в ЗВТ згорне співробітництво з Росією

Питання вільної торгівлі України з ЄС вирішиться до осені

Азаров сподівається на торгівлю з Європою вже в жовтні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: