В Україні 8 років стажу можна купити за тисячу гривень

В Україні 8 років стажу можна купити за тисячу гривень

В Україні 8 років стажу можна купити за тисячу гривень / Фото: УНІАН

В Україні фіктивний стаж із записом до трудової книжки продається по 125 гривень за рік.

Зробити у Києві фіктивний запис до трудової книжки про робочий стаж 8 років коштує 1000 гривень. Такі послуги широко рекламуються у Мережі, а "ділки" обіцяють, що все буде законно.

Журналісти телеканалу "1+1" зателефонували за одним із оголошень з Інтернету і замовили собі стаж автомеханіка 8 років. Через кур'єра отримали трудову книжку, розрахувались, і відправились з нею до пенсійного фонду.

Директор департаменту пенсійного забезпечення Владислав Машкін уважно роздивився фальшивку і нічого підозрілого у ній не помітив. За його словами, трудова оформлена правильно, але у неї занесені дані, які пенсійному фонду непотрібні.

При цьому у ПФ запевнили, що для того, щоб їх переконати, на сьогоднішній день лише трудової книжки замало. Починаючи з 2000 року всі данні зберігаються у комп'ютері. За карткою соцстрахування можна легко перевірити, чи дійсно людина відпрацювала те, що записане у трудовій.

Як і очікувалось, картка соцстраху журналіста показала, що даних про фіктивний стаж у системі персоніфікованого обліку немає.

"Пенсійних шахраїв у Пенсійному фонді хапають за руку щодня. Люди намагаються надавати документи і про стаж і про заробітну плату, які містять в собі дані що не відповідають дійсності", -
розповів директор департаменту пенсійного забезпечення.

І це не дивно - адже 60 відсотків українців отримують пенсію менше 1000 гривень. Як раз щоб заплатити за квартиру та купити хліба.

 

За адресою місця роботи, вказаною у трудовій книжці, виявилось, що немає ні автопарка, ні гаража. Колектив підприємства агресивно заявив, що буде давати будь-які коментарі тільки у разі офіційного запиту.

Хто з цих людей потайки поставив печатку свого підприємства у фальшиву трудову, керівництву ще треба буде з'ясувати.

За словами юристів, якщо з такою трудовою прийти оформляти пенсію, то можна втратити не тільки волю, а й житло, яке може бути конфісковане у разі неможливості виплатити завдані державі збитки.

Читайте також:

Низькі пенсії примушують людей звертатися до банків та страхових компаній

Пенсійний фонд не має грошей на пенсії чорнобильцям

Жінки зможуть йти на пенсію у 55 років, якщо мають стаж 30 років

Пенсійний фонд надав список чорнобильців, яким виплатив 30-тисячні пенсії

Повʼязані теми:

Наступна публікація