Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні без офіційного оформлення працюють кілька мільйонів людей - Держпраці

Торік виявили понад 25 тисяч нелегальних працівників.

Без офіційного оформлення та без сплати податків в Україні працюють кілька мільйонів громадян.

Про це заявив голова Державної служби України з питань праці (Держпраці) Роман Чернега під час презентації результатів спільного проекту Євросоюзу та Міжнародної організації праці в Україні "Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці й подолання незадекларованого праці", реалізованого у 2017-2019 році. Про це пише УНІАН.

"Станом на сьогодні ми можемо говорити про кілька мільйонів наших громадян, які працюють поза межами офіційних трудових відносин", - сказав Чернега.

Керівник Держпраці зауважив, що таким чином громадяни погоджуються на відсутність соціальних гарантій і прав повноцінних членів суспільства. Водночас високий показник тіньової зайнятості, крім недоліків для самих працівників, негативно позначається на економіці країни.

Чернега зазначив, що в деяких країнах право голосу на виборах мають лише платники податків.

"Я думаю, було б непогано передбачити й у нас такі запобіжники, які б працювали системно і допомагали робити Україну кращою, економічно стабільнішою, багатшою", - сказав посадовець.

Говорячи про результати проєкту, чиновник підкреслив, що сотні тисяч оформлених відповідно до законодавства працівників отримали соціальний пакет та можливість відкладати на пенсію, а також право об'єктивного розслідування нещасних випадків. При цьому, Україна завдяки проєкту отримала комплекс рекомендацій щодо впровадження стандартів Євросоюзу та Міжнародної організації праці, а понад дві тисячі експертів пройшли навчання та підвищили свої знання з цих тем.

Новий трирічний проєкт ЄС-МОП "На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні" передбачає допомогу у впровадженні європейських стандартів безпеки та здоров'я на роботі, трудових відносин, реалізації практичних заходів для зниження рівня незадекларованої праці.

Нагадаємо, Державна служби України з питань праці у 2018 році виявила 25179 працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин, у результаті чого наклала на роботодавців штрафи на суму близько 1,7 млрд грн.

Відео "1+1 Медіа" розпочав масштабну соціальну кампанію з працевлаштування літніх людей

Однак, щоби працювати на телебаченні, кандидатам із багаторічним досвідом слід пройти своєрідний відбір. Усе це, щоби зруйнувати стереотипи про літніх людей. ТСН поговорила зі стажерами "50+".  

"1+1 Медіа" розпочав масштабну соціальну кампанію з працевлаштування літніх людей

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції