В Україні черга за телефонами

В Україні в черзі на встановлення фіксованого телефону стоять 1,6 млн. громадян, із яких 249 тис., - пільговики.

Дисковий телефон (Фото: www.klamas.ru)
Величезна черга на встановлення телефону утворилася навіть серед пільговиків. (Фото: www.klamas.ru)

В Україні в черзі на встановлення фіксованого телефону стоять 1,6 млн. громадян, із яких 249 тис., - пільговики.
Такі дані наведено в проекті ”Програми розвитку телекомунікацій в Україні до 2010 року”, розробленої Держдепартаментом із питань зв`язку та інформатизації (Держзв`язку).

За інформацією Держзв`язку, середній термін перебування громадян у черзі на встановлення телефону становить від 2 до 5 років.

Як наголошено в проекті програми, щільність телефонів на 100 мешканців в Україні значно відстає від аналогічного показника розвинутих і низки сусідніх країн. Так, станом на 1 січня 2007 р. щільність телефонів мережі фіксованого телефонного зв`язку на 100 жителів у цілому по Україні становила 26,4 одиниць. Водночас у ряді європейських країн цей показник перевищує 40 і більше, наприклад, в Іспанії налічується 43,4 телефонів на 100 жителів, в Італії - 47,1, у Франції - 57,3 одиниці. Випереджають Україну Молдова - 27,3 телефонів на 100 жителів, Росія - 29,1, Латвія - 30,7, Литва - 31,3, Білорусь - 35, Естонія - 35,4.

Досить відчутна диференціація з проникнення телефонів і в самій Україні. Так, рівень щільності телефонів у сільській місцевості в 2,4 раза нижчий, ніж у міській: найвищий рівень забезпеченості телефонами - в Києві (55,8 телефону на 100 жителів), а найнижчий - у Закарпатській області (15,1).

На думку Держзв`язку, розвиток фіксованої телефонної мережі в Україні поки на 95% здійснюється за рахунок ВАТ ”Укртелеком”, а розвиток сільської телефонної мережі - виключно за рахунок цього підприємства. І це при тому, що на ринку надання послуг фіксованого телефонного зв`язку працює близько 700 операторів різних форм власності.

У проекті програми заплановано, що ”за умови забезпечення фінансування заходів у обсягах, визначених програмою”, на кінець 2010 року буде забезпечено ”скорочення черг на встановлення телефонних апаратів фіксованого телефонного зв`язку”, й до цього ж терміну буде досягнуто щільність основних телефонних апаратів до 30,9 телефонів на 100 жителів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: