В Україні четвертий місяць поспіль знижуються ціни

В Україні четвертий місяць поспіль зафіксовано дефляцію. У липні вона становила 0,2% завдяки зниженню цін на продукти та одяг.

У липні цього року споживчі ціни в Україні знизилися на 0,2%.

У тому числі ціни на продукти харчування й безалкогольні напої в липні знизилися на 0,7%, на одяг і взуття - на 0,1%, на житлово-комунальні послуги - підвищилися на 1,4%, на послуги, пов'язані з охороною здоров'я, - на 0,6%, на освіту - на 0,4%, повідомив Державний комітет статистики.

Таким чином, в Україні вже чотири місяці поспіль знижуються ціни. Так, у червні дефляція становила 0,4%, у травні - 0,6%, у квітні - 0,3%.

Проте загальний рівень інфляції з початку року становить 3,1%. Порівняно з липнем 2009 року, в липні 2010 року інфляція виросла на 6,8%.

У той же час, експерти прогнозують, що інфляція в 2010 році перевищить прогнозований урядом рівень у 10% і досягне 15%.

Інфляція зросте через два чинники. Перший - подорожчання газу для населення з 1 серпня на 50%, а також збільшення комунальних тарифів, яке заплановане на жовтень. У сумі тільки це може прискорити річну інфляцію на 5%.

Очікується, що восени на українців чекає істотне подорожчання хлібобулочних виробів. Крім того, експерти вказують, що у найближчі місяці піднімуться ціни на молоко й м'ясну продукцію.

До жовтня ціни на хліб в Україні піднімуться на 50 відсотків, а в Києві – на 70 відсотків.

Читайте також:

Ціни на хліб в Україні підвищаться у півтора рази, в Києві ще більше

Восени в Україні подорожчають хліб, молоко і м’ясо

Восени ціни зростуть на 15%

В Україні третій місяць поспіль знижуються ціни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: