В Україні дорожчатиме житло

Про це заявив голова ради директорів Української будівельної асоціації Лев Парцхаладзе

За словами Лева Парцхаладзе, протягом найближчих 5 років житло в Україні подорожчає. Це пов'язано, зокрема, з проведенням Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Крім того, за словами Парцхаладзе, в Україні сьогодні недостатньо будівельних проектів, які могли би задовільнити попит на житло. Наприклад, у Києві щорічно здається в експлуатацію більш ніж 1 млн. квадратних метрів житла, а половина існуючого потребує оновлення.

За прогнозом Парцхаладзе, за умови збереження сьогоднішніх темпів будівництва та здачі житла в експлуатацію, воно щорічно дорожчатиме на 15%.

Сьогоднішнє зменшення попиту на ринку житлової нерухомості було пов'язане із нестабільною політичною ситуацією в Україні, останніми політичними подіями та традиційним у літній період зниженням зацікавленості людей у придбанні нерухомості.

Також Парцхаладзе відзначив, що сьогодні багато українських забудовників використовують корупційні схеми для отримання дозвільної документації на будівництво. Причиною цього є складність дозвільних процедур в Україні та недосконалість відповідних законодавчих норм.

З висновками Парцхаладзе погоджуються експерти. Зокрема, представник Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь відзначив, що найближчим часом в Києві навряд чи спостерігатиметься різкий зріст цін на житло. В той же час, з огляду на популярність і престижність проживання в столиці, попит на житло в ній залишиться високим.

Крім того, експерт, як і Парцхаладзе, згадав складності, які існують в дозвільній системі України. 

Будівництво в Києві
Будівництво в Києві

Вирішенням проблеми може стати будівництво в Україні соціального житла. Раніше уряд планував у 2007-2008 роках збільшити обсяги його створення на 30% та удвічі до 2010-2011 років. Крім того, Кабінет Міністрів прагне забезпечити можливість купівлі громадянами України житла в кредит на 70-80%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: