В Україні дорожчає цукор

Тим, хто хоче купити цукор подешевше, потрібно їхати від Києва подалі.

Солодке життя дорожчає. Нині пора консервації, через яку з року в рік зростає в ціні цукор. Ціни на цукор на базарі злетіли вгору. Фасований - продають по 6,50, мішок – за 290 гривень. І так уже три тижні.

Тим, хто хоче купити цукор подешевше, потрібно їхати від Києва подалі. Так, на трасі за 40 кілометрів від Києва 45-кілограмовий мішок продають по 250 гривень. Зо два місяці тому це було 170.

Ціну на цукор підігріли господині. У багатьох з них на консервації за літо розходиться мішок цукру. Цьогорічні ціни вони називають ненормальними, та що поробиш - усе дорожчає.

Подорожчати має й цукор, запевняють в асоціації "Укрцукор". За даними "Укрцукру", з 2001 року галузь працює в мінусі. Цукор продавали дешевше від собівартості, як результат кількість цукрових заводів зменшилась із 147 до 70, а посівні площі під цукровий буряк - з 853 до 377 тисяч гектарів.

У 2009 році засіяно всього 330 тисяч гектарів. Виробити планують щонайменше 1,5 мільйона тонн цукру. Додамо півмільйона тонн перехідних залишків. А ще - 260 тисяч тонн тростинного цукру, які ми, як члени СОТ, маємо завозити. Крім того, цукор з Білорусі, бо у нас режим вільної торгівлі. Українцям, які в рік з’їдають майже 2 млн. тонн цукру, вистачить з головою. От тільки питання, скільки він коштуватиме.

З року в рік, кажуть в асоціації, картина та сама - заводи починають працювати і шукати грошей. Для цього продають цукор. Торік восени розійшлося більше половини їхніх запасів. Тепер їх втридорога й перепродують перекупники.

Аби уникнути такого тепер, цукровики просять 200 мільйонів на відшкодування cтавки по кредиту. Тоді, кажуть, цукор вдасться притримати і продавати хоча б за собівартістю. Цього року це 4 гривні 50 копійок за оптовий кілограм.

Читайте також:

Білоруський цукор загрожує національній безпеці України

В Україні подорожчає хліб

В Україні подешевшає бензин

На який товар у липні піднімуться ціни?

ВідеоЦукор подорожчає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: