В Україні готові відключати "чорні" і "сірі" мобільні телефони

Телефони, коди ІМЕІ яких знаходяться в "сірому" та "чорному" списках будуть відключати після завершення налаштування необхідного обладнання п'ятим оператором.

Українські оператори мобільного зв'язку практично готові приступити до відключення мобільних телефонів, коди ІМЕІ яких знаходяться в "сірому" та "чорному" списках.

Про це повідомив начальник державного підприємства "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) Павло Слободянюк.

"За інформацією, що отримав УДЦР, чотири з п'яти українських операторів мобільного зв'язку (GSM) вже встановили обладнання, що дозволяє здійснювати відключення від мережі мобільних терміналів, коди ІМЕІ яких не потрапили до "білого" списку бази даних, яку веде УДЦР", - зазначив Слободянюк.

Відключення телефонів невідомого походження і тих, що були вкрадені або загублені власниками, додав Слободянюк, розпочнеться одразу після завершення налаштування необхідного обладнання п'ятим оператором. Це має відбутися восени 2010 р.

Керівник підприємства також нагадав, що процедура відключення передбачає спочатку надсилання власникам "сірих" телефонів СМС-повідомлень з попередженням про дату відключення. Такі повідомлення надсилатимуться оператором мобільного зв'язку відповідно до "сірого" чи "чорного" списків, що надані Українським державним центром радіочастот. Якщо протягом 90 днів з дати отримання абонент не зможе підтвердити в УДЦР легальність походження мобільного терміналу, то апарат буде відключено.

Списки постійно оновлюються, а так званий "чорний" список формуватиметься з кодів ІМЕІ телефонів, які не обслуговуватимуться. Передбачається, що до цього реєстру будуть занесені апарати, які було вкрадено.

На сьогоднішній день з Міністерством внутрішніх справ України відпрацьовується юридична процедура щодо внесення ідентифікаційних кодів мобільних терміналів до "чорного" списку. Адже необхідно, крім заяви власника апарату про викрадення телефону, розробити механізм його внесення до цього списку.

Читайте також:

Мобільних операторів примусять знизити ціни на роумінг

Число абонентів мобільного зв'язку в Україні перевищило 55 мільйонів

Янукович підписав закон про зміну оператора без зміни номера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: