В Україні хочуть ліквідувати третю групу ФОПів, а решту обмежити у можливостях

Дата публікації
Перегляди
23к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні хочуть ліквідувати третю групу ФОПів, а решту обмежити у можливостях

Фото: УНІАН

Депутати від "БПП" вважають, що спрощенці винні у зростанні тіньової економіки.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №8089, яким пропонується ліквідувати третю групу єдиного податку і обмежити у можливостях першу і другу групи.

Про це повідомляє видання Закон і Бізнес.

Авторами законопроекту є члени фракції "Блок Петра Порошенка" Андрій Шинькович та Геннадій Чекіта. Вони зазначають, що експерти Ради Європи основними ризиками для економіки України називають корупцію та незаконну економічну діяльність, включаючи фіктивне підприємництво, ухиляння від сплати податків та шахрайство. На думку депутатів, побороти або хоча б зменшити вплив цих загроз можна за рахунок зменшення ставки податку на додану вартість та реформування спрощеної системи оподаткування.

Порошенко пообіцяв спрощену систему оподаткування для малого і середнього бізнесу

Порошенко пообіцяв спрощену систему оподаткування для малого і середнього бізнесу

Законопроект пропонує знизити основну ставку ПДВ з 20% до 16%. Водночас пропонується обмежити види діяльності, які даватимуть право перебувати на другій групі платників єдиного податку.

Шинькович та Чекіта пропонують залишити другу групу спрощеного оподаткування для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють  виробництво товарів, роздрібний продаж на ринках, у сфері ресторанного господарства в об’єкті площею до 20 квадратних метрів чи з використанням засобу пересувної торгівлі. Також спрощенцями залишаться ФОПи, які виконують роботи, надають послуги (у тому числі побутові), або реалізують товар дистанційним способом.

Граничний обсяг доходу в 1,5 млн грн на рік залишається незмінним, але бізнесменів хочуть зобов'язати встановити реєстратори розрахункових операцій.

Законопроект пропонує установити низку заборон для першої та другої груп єдиного податку на певні види діяльності, як-от продаж на двох об’єктах у ресторанах чи роздрібна реалізація з трьох торговельних місць на ринках. На думку авторів проекту, це вже "має ознаки мережевого бізнесу".

Популярну серед фрілансерів та IT-підприємців третю групу оподаткування депутати взагалі хочуть ліквідувати. На їхню думку, цю групу часто використовують для оптимізації зарплат: мова йде про випадки, коли фактичні наймані працівники підписують договір із роботодавцем як ФОПи, що дозволяє зекономити на податках із зарплати, передає AIN.ua.

Нагадаємо, у грудні 2016 року президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону щодо роботи фізичних осіб-підприємців (ФОП). За новини нормами, з 1 січня 2017 року 2-й та 3-й групам ФОП потрібно платити єдиний соціальний внесок понад 704 гривні на місяць, навіть якщо підприємці тимчасово не мають жодного прибутку. Раніше ФОП мав сплачувати 5% податок та ЄСВ у разі отримання прибутку. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати не було необхідності. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
23к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація