В Україні хочуть оподаткувати нерухомість, літаки, вертольоти і яхти

Ставки податку на вертольоти і літаки пропонується встановити залежно від їхньої маси, а на яхти та інші плавзасоби для дозвілля – залежно від потужності двигуна і габаритів.

Народні депутати від фракції БЮТ Андрій Павловський і Антоніна Болюра пропонують ввести податок на нерухомість, літаки, вертольоти, яхти, а також збільшити податок з власників автомобілів з великим об`ємом двигуна.

Про це йдеться в законопроекті "Про податок на окремі види майна" №6285, внесеному на розгляд Верховної ради 9 квітня ц.р.

Згідно із пояснювальною запискою, ставки податку на нерухоме майно, віднесене до житлового фонду, планується встановити у відсотках від прожиткового мінімуму, встановленого на початок року за 1 кв. м загального розміру оподатковуваного податком майна.

Законопроект передбачає стягування податку із загального розміру нерухомого майна, віднесеного до житлового фонду, що становить понад 100 кв. м для юридичних осіб і понад 300 кв. м, – для фізичних осіб.

Ставки податку на вертольоти і літаки пропонується встановити залежно від їхньої маси, а ставки податку на яхти та інші плавзасоби для дозвілля – залежно від потужності двигуна і габаритів.

Також депутати пропонують збільшити податок з власників нових легкових автомобілів під час першої реєстрації в Україні з об`ємом циліндрів двигуна від 3501 куб. см і більше – з 40 грн. до 100 грн. за 100 куб. см, а автомобілів, які використовуються до 8 років, – із 45 грн. до 120 грн. за 100 куб. см.

Раніше повідомлялося, що уряд разом з проектом держбюджету на 2010 рік подасть до Верховної ради законопроект про введення так званого податку на розкіш.

Зокрема, податок на нерухомість складе не менше 20 гривень за квадратний метр і буде сплачуватися при будівництві або покупці житла площею понад 300 кв. м.

Рівень ставки акцизу на коньяк планується збільшити в 2010 році на 21,4% - з 14 гривень за літр до 17 гривень за літр, а з 2011 року - до 34 гривень за літр.

Читайте також:

Уряд пообіцяв знизити податковий тиск на бізнес до 31% ВВП

Кабмін підвищить податки на розкішне життя

Уряд пообіцяв МВФ оподаткувати розкіш

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: