Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні хочуть запровадити двоставковий тариф на опалення. Що це означає

Введення двоставкового тарифу дозволить зменшити фінансове навантаження на споживачів у опалювальний сезон.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), планує запровадити двоставковий тариф на теплову енергію.

Про це повідомив член НКРЕКП Євген Магльований, пише УНІАН.

"Для підприємств теплопостачання, на нашу думку, рішенням проблем є запровадження двоставкового тарифу. Двоставковий тариф - це коли частина енергетичних витрат виражається в умовно змінній частині, залежно від того, скільки (теплової енергії) споживає споживач. Умовно постійні витрати, які не залежать від споживання - заробітна плата, ремонти, обслуговування мереж, підготовка до зими - розподіляються рівними частинами впродовж усього року", - сказав Магльований.

Така система має дозволити зробити роботу підприємств більш прогнозованою.

"У теплопостачанні витрати на паливо і газ становлять 85% у структурі тарифу. Тому для цих підприємств найбільш вагомим є питання підвищення їхньої енергоефективності. Проблемою для підприємств стає постійне скорочення обсягів споживання, адже споживачі утеплюються і всіляко намагаються скоротити вартість теплопостачання. За рахунок цього процесу умовно постійні витрати підприємств зростають. Важливо, що саме за рахунок правильної інвестиційної та операційної політики збалансувати зростання витрат і не призвести до значного підвищення тарифів", - зазначив Магльований.

Введення двоставкового тарифу дозволить зменшити фінансове навантаження на споживачів у опалювальний сезон.

Також Магльований зазначив, що проблемами у всій галузі є висока спрацьованість мереж і низька ефективність роботи підприємств.

Нагадаємо, у липні 2017 року НКРЕКП затвердила порядок і процедуру формування тарифів на принципах стимулювального регулювання для компаній-ліцензіатів сфери теплопостачання, які зобов'яжуть постачальників тепла знижувати витрати на транспортування теплової енергії.

ВідеоЕлектроенергія може здорожчати на 5-20% вже цієї осені - Лещенко

Заробіток коштом українців. Уже цієї осені електроенергія знову може здорожчати - від 5 до майже 20%, твердить нардеп Сергій Лещенко. Такий варіант за його інформацією, уже розглядають в національній комісії з регулювання енергетики. І причина тому - небажання приватної компанії ділитися надприбутками та все той же тариф "Роттердам+". Через останній, до слова, уже постраждали не лише українці, а й державні виробники електроенергії.

Електроенергія може здорожчати на 5-20% вже цієї осені - Лещенко

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції