В Україні хочуть запустити систему "теплих" кредитів для промисловості

В Україні хочуть запустити систему "теплих" кредитів для промисловості

Кошти на програму планують узяти зі збільшення екологічного податку.

Українські підприємства, як і громадяни та ОСББ, матимуть змогу скористатися "теплими" кредитами. Кошти на позики надійдуть від збільшення екологічного податку за викиди вуглекислого газу.

Про це заявив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук під час 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку, пише УНІАН.

"Ми бачимо велику популярність серед побутових споживачів. Хочемо зробити таке саме для промисловості", - сказав Савчук.

Держава відшкодовуватиме промисловості від 20% до 40% від суми кредиту для різних підприємств.

"Ми хочемо збільшити поетапно екологічний податок на викиди вуглекислого газу. Від 2023 року до 0,5 євро за тонну вуглекислого газу і від 2026 року - 1 євро за тонну", - уточнив голова Держенергоефективності.

Збільшення податку до 0,5 євро принесе до держбюджету 77 млн грн, а до 1 євро - 146 млн грн.

Держенергоефективності вже підготувало пакет документів. Нині їх узгоджують на рівні міністерств. Далі програму має затвердити Верховна Рада. Тож точна дата запуску програми стане відома лише після ухвалення законодавства.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабмін виділив додатково 100 млн грн на урядову програму з енергоефективності - "теплі" кредити. У держбюджеті-2018 передбачено 2 млрд грн на програми з енергоефективності: 400 млн грн із них - саме на програму "теплих" кредитів, а 1,6 млрд - на Фонд енергоефективності.

За оцінками Держенергоефективності, річна потреба у фінансуванні програми "теплих" кредитів становить 1,9 млрд грн.

Механізм фінансування "теплих" кредитів передбачає відшкодування 20% суми кредиту (але не більш як 12 тис. грн) для громадян під час заміни газових котлів, 35% суми кредиту (але не більш як 14 тис. грн) на енергоефективне обладнання і матеріали для фізичних осіб, 40% тіла кредиту (але не більш як 14 тис. грн у розрахунку на одну квартиру) на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ і житлово-будівельних кооперативів. При цьому громадянам, які отримують субсидію, компенсується 70% суми кредиту.

Відео Ціни на огірки, "теплі кредити" та курс валют - економічні новини

Ці овочі можна придбати мінімум за 28 гривень за кілограм. Основною причиною такого різкого подорожчання, за словами продавців, є нестача закінчення запасів.Наступного року уряд виділить на "теплі кредити" 400 мільйонів гривень. Більше про економічні новини та курс валют - в нашому огляді. 

Ціни на огірки, "теплі кредити" та курс валют - економічні новини

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів