В Україні майже повністю скасовано валютне кредитування

Президент підписав закон, який забороняє видачу кредитів у валюті фізичним особам, окрім тих, що передбачені на освіту та лікування.

Президент Віктор Ющенко підписав закон про подолання негативних наслідків фінансової кризи, яким обмежується валютне кредитування фізичних осіб.

Спочатку цей закон був прийнятий ще 23 червня, проте не був підписаний президентом. Документ був винесений на нове голосування парламенту для усунення неузгодженостей та неточностей.

Проте Верховна рада повторно затвердила закон у жовтні. У ході пленарного засідання голова ВР Володимир Литвин зазначив, що цілий ряд норм цього закону вже були прийняті в рамках затвердженого пізніше закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів щодо фінансового оздоровлення банків".

Раніше, після першого прийняття в червні закону перший заступник голови комітету парламенту з питань фінансів і банківської діяльності та голова ради Асоціації українських банків (АУБ) Станіслав Аржевітін пояснив, що документ забороняє валютне кредитування фізичних осіб, за винятком лікування та освіти. За його словами, можливість валютного кредитування фізосіб-підприємців зберігається, але лише в безготівковій формі.

Крім того, перший заступник голови парламентського фінкомітету повідомив, що законом скорочений термін повернення в Україну валютної виручки з 180 до 90 днів.

Законом також встановлюються умови реструктуризації кредитів: цього процесу підлягають кредити на суму до 1 млн грн. При цьому передбачено, що після реструктуризації сума платежів по кредиту не повинна перевищувати 25% доходу позичальника.

Закон також регламентує застосування мораторію на примусове виселення з житла, в якому проживає фізособа-іпотекодавець: для збереження житла позичальник повинен не затримувати виплату відсотків по кредиту на строк більше кількох місяців.

Голова ради АУБ також повідомив, що закон вводить мораторій на оподаткування доходу від розміщення депозитів у банку до 2013 року: такий інструмент покликаний стимулювати приплив коштів у банківську систему.

Тим часом, Аржевітін також відзначив, що законом вносяться поправки до закону про банки і банківську діяльність, якими передбачається встановлення вимог до мінімального розміру капіталу банків у гривнях, тоді як раніше - у гривневому еквіваленті в євро.

Читайте також:

Банкам спростили шляхи стягування заборгованості

В Україні майже повністю заборонили валютне кредитування

Кредитування в Україні відновиться наступного року

В Україні повністю заборонять валютне кредитування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: