В Україні монополізується ринок нафтопродуктів

Компанія "Лівела", яка в серпні добилася права на ввезення нафтопродуктів без сплати акцизу, ПДВ і ввізного мита збільшила долю на ринку нафтопродуктів, що імпортуються до 44%.

Кременчуцька компанія "Лівела" нестримно видавлює своїх конкурентів з ринку нафтопродуктів. Ексклюзивне право на їх ввезення без сплати податків і зборів дозволило їй збільшити долю на українському ринку вже до 44%.

Інші нафтотрейдери несуть збитки і втрачають клієнтів, а нафтопереробні заводи вимушені зупинятися, пише "КоммерсантЪ-Україна" в статті "Ливела" входит в долю".

У розпорядженні видання виявилися дані Енергетичної митниці, що свідчать про ріст об'єму імпорту нафтопродуктів у кременчуцької "Лівели". Так, в серпні компанія, яка сплачує акцизів, ПДВ і ввізного мита, імпортувала 89 тис. т нафтопродуктів із загального об'єму імпорту в 408 тис. т, у вересні - вже 318 тис. т з 498 тис. т, а в жовтні - 399 тис. т з 518 тис. т.

При цьому об'єм споживання нафтопродуктів, за інформацією Мінпаливенерго, в серпні і жовтні склав по 900 тис. т, а у вересні - 895 тис. т. Таким чином доля нафтопродуктів, що імпортуються "Лівелою", в серпні склала 10%, у вересні - 36%, а в жовтні - вже 44%. Сума податкових пільг, які "Лівела" не заплатила до бюджету за три місяці, за даними Енергетичної митниці, склала 253 млн доларів.

"Лівела" добилася права на ввезення нафтопродуктів без сплати акцизу, ПДВ і ввізного мита в серпні цього року через суди, посилаючись на закон, що діяв в країні ще в 1990-х роках. Зараз ці рішення оспорюються Держмитницею. Експерти і учасники ринку стверджують, що фактичним власником "Лівели" є народний депутат Партії регіонів Володимир Зубик. Сам пан Зубик цю інформацію спростовує.

Читайте також:

Суд дозволив українській компанії імпортувати нафтопродукти без сплати мита і акцизу

На нафтовому ринку України з'явилася компанія, що діє за схемою 90-х

Російські ціни на нафту обвалили економіку Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: