В Україні може зупинитися 70% будівництва

В Україні до кінця року може бути призупинено до 70% проектів у сфері будівництва і девелопменту.

Про це заявив на третій міжнародній конференції Інституту Адама Сміта "Саміт української нерухомості" в Києві голова ради директорів Української будівельної організації Лев Парцхаладзе.

Він відзначив, що "2009 рік буде також непростим". "Разом з тим, я згоден з прогнозами міжнародних консалтингових організацій, що загальний підйом економіки почнеться на ринку в 2010 році, і в другій половині 2009 року почнеться фінансування економіки банками. Ціни на житло почнуть рости з 2010 року після стагнації у 2009 році", - сказав Парцхаладзе.

Будівництво
УНІАН
Голова ради директорів Української будівельної організації додав, що при цьому процентні ставки за кредитами знижуватися не будуть.

Директор Jones Lang LaSalle Герман Панікар вважає, що криза ліквідності змусить українських девелоперів йти на створення спільних підприємств із зарубіжними партнерами.

Він зазначив, що, таким чином, у зв'язку з економічною кризою СП найближчим часом стануть найбільш активною формою економічного співробітництва у будівництві. 

"Брак капіталу і відсутність багаторічного досвіду змусять українські компанії залучати зарубіжних інвесторів до реалізації проектів. До того ж, вони (українські девелопери) не завжди розуміють, куди рухається ринок. У той же час зарубіжні інвестори все-таки погано знають місцеву специфіку, що значно гальмує реалізацію проектів в Україні. Тому вони також будуть зацікавлені в співпраці з місцевими компаніями", - сказав Панікар.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: