В Україні можуть побудувати відразу два заводи з виробництва ядерного палива

США розділять з Росію з український ринок ядерного палива.

В Україні може бути побудовано відразу два заводи з виробництва палива для АЕС. У вівторок, 30 серпня, в Міненерго опублікували проект Ядерного кодексу, який дозволяє створити таке підприємство американській Westinghouse Electric, незважаючи на угоду про будівництво заводу з російським "ТВЕЛом".

Це дає Україні переваги в переговорах з Росією про вартість ядерного палива і газу, зазначають експерти, пише Комерсант-Україна.

Проект Ядерного кодексу регулює використання атомної енергії, а також постачання і виробництво палива для її випуску. У пояснювальній записці до проекту йдеться, що документ дозволить провести адаптацію законодавства України до законодавства країн Європейського союзу.

Зокрема, йдеться і про диверсифікацію поставок ядерного палива в країну, говорить високопоставлене джерело видання в Міненерго.

Фактично це дозволяє американській Westinghouse стати альтернативним російському "ТВЕЛу" постачальником ядерного палива. За словами співрозмовника Коммерсанта, у вже підготовленому, але поки не затвердженому проекті змін до "Енергостратегії України до 2030 року" передбачається закріпити необхідність будівництва двох заводів з виробництва тепловиділяючих збірок (ТВЗ) в Україні.

За його словами, "ємності українського ринку вистачить", щоб на ньому успішно працювали і окупилися обидва заводи, проте термін окупності проектів у цьому випадку зросте з 5 до 10 років.

Як пише видання, основний постачальник ядерного палива для АЕС України - компанія "ТВЕЛ" - в 2010 році продала ДП НАЕК "Енергоатом" ядерного палива на суму 608,1 млн дол. За даними "ТВЕЛу", у загальному обсязі експорту компанії частка реалізації ядерного палива в Україні склала 54,9 %, в усі інші країни - 45,1%.

Торік український концерн "Ядерне паливо" і "ТВЕЛ" підписали рамкову угоду про створення СП для реалізації проекту з будівництва в Україні заводу з виробництва ядерного палива.

Незважаючи на це, з початку 2011 року Westinghouse почала комерційні поставки ядерного палива в Україну (до цього велися лише експериментальні). А на початку серпня Держінспекція ядерного регулювання погодила технічне рішення про склад 24-го паливного завантаження другого енергоблоку Південно-Української АЕС, що дало можливість перезавантажити реактор.

Таким чином, на цій станції кількість збірок Westinghouse зросте на 42 шт, а збірок виробництва російського "ТВЕЛа" - скоротиться з 163 до 121. До кінця року "Енергоатом" планує розпочати завантаження зборок Westinghouse і на Запорізькій АЕС.

Читайте також:

США витісняють Росію з українського ринку ядерного палива

Завод з виробництва ядерного палива побудують на Кіровоградщині

Україна почала розробку найбільшого в Європі уранового родовища

Україна і Росія узгодили договір про "ядерне" СП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: