В Україні можуть скасувати фіксований податок

Торговців хочуть перевести на єдиний податок, гранична ставка якого для них складе не 200 грн, а 100 грн.

Реформування спрощеної системи оподаткування не обмежиться скасуванням ринкового збору, Верховній раді однаково.

Держкомпідприємництво спільно з комітетом Верховної ради з питань податкової та митної політики запропонувало ліквідувати фіксований податок.

Так, торговців хочуть перевести на єдиний податок, гранична ставка якого для них складе не 200 грн, а 100 грн. Місцева влада називає ініціативу передвиборної і побоюються зниження доходів місцевих бюджетів.

Глава комітету Верховної ради з питань податкової та митної політики Сергій Терьохін (БЮТ) повідомив, що його комітет спільно з Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва підготував законопроект про скасування фіксованого податку.

Крім того, Терьохін пообіцяв зареєструвати документ у парламенті в кінці тижня і винести на розгляд депутатів поряд із пропозиціями Кабміну про скасування ринкового збору на наступному пленарному тижні - з 3 по 6 листопада.

Всі підприємці-фізичні особи, які торгують на ринках і сплачують фіксований збір, будуть зобов'язані перейти на єдиний податок. Його максимальна ставка становить 200 грн на місяць, але в законопроекті буде передбачено її зниження вдвічі - до 100 грн.

"На ринковий збір жиріють адміністрації ринків, а до бюджетів доходить лише третина, є ще фіксований (середня ставка 137 грн) та єдиний податки, збір за патенти. Систему необхідно спрощувати", - вважає Терьохін.

У той же час, голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель заявила напередодні, що максимальна ставка єдиного податку не перевищить 135 грн. З цієї суми фізособи будуть платити мінімальний пенсійний внесок, тоді як зараз при сплаті фіксованого податку пенсійні відрахування не здійснюються.

Читайте також:

Секретаріат Ющенка пропонує ввести податок на розкіш

Тимошенко заклала в бюджет "антикризовий податок на багатство"

Тимошенко "класно" приснилася Черновецькому, і він ввів податок на розкіш

Експерт: брати з багатих податки Україні ще рано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: