Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні можуть зрости зарплати в бюджетній сфері у вересні та січні

В Україні можуть зрости зарплати в бюджетній сфері у вересні та січні

Відповідну ініціативу мають погодити в уряді.

В Україні від 1 вересня 2020 року можуть підвищити зарплату працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери першого тарифного розряду до 2 225 гривень, а від 1 січня 2021 року до 2 670 грн. Відповідні проєкти постанов підготувало Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і направило на погодження до профспілок.

Про це повідомляється на сайті Федерації профспілок.

Як зазначається, посадові оклади працівників бюджетної сфери встановлюються у розмірах: від 2 225 грн для першого тарифного розряду і до 10 035 грн для двадцять п'ятого тарифного розряду.

Пояснюється така ініціатива запланованим підвищенням мінімальної зарплати у 2020 року, адже від початку року співвідношення між посадовим окладом працівника тарифного розряду (2 102 грн) і мінімальною заробітною платою (4 723 грн) складає 44,5%.

"З метою недопущення збільшення грошового розриву між посадовими окладом (тарифною ставкою) працівника першого тарифного розряду і розміром мінімальної заробітної плати у 2021 році, розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду, на основі якого обчислюються посадові оклади за всіма тарифними розрядами ЄТС, потребує пропорційного перегляду" , - сказано у документі. 

Крім того, пропонується від 1 січня 2021 року підвищити зарплати працівникам першого тарифного розряду ЄТС (єдиної тарифної сітки - ред.) до 2 670 грн, а від 1 липня 2021 року - 2 893 грн.

Водночас запропоновані проєкти потребують погодження із Мінфіном, Мінсоцполітики та проведенням юридичних експертиз Міністерством юстиції України.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив уряду підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні. Від 1 вересня 2020 року мінімальну зарплату планують підвищити до 5 тисяч гривень. Після цього уряд здійснить ще два перерахунки - взимку і влітку 2021 року.  

Відео З 1 вересня підвищать мінімальну зарплату

У 2019 році 400 000 українців отримували зарплату нижчу за мінімальну. Таким чином 1,1% населення живе за межею бідності. Можливо саме через це чиновники анонсували чергове підвищення мінімальної зарплати. Більше новин у нашому економічному огляді.     

З 1 вересня підвищать мінімальну зарплату

Залиште свій коментар

Вибір редакції