В Україні на кожне робоче місце претендують 9 безробітних

Через кризу в Україні відбулося помітне зниження виробничої активності, що призвело до погіршення ситуації на ринку праці.

Через інфляцію реальний прожитковий мінімум в Україні впав на 15%, а пенсії - на 6,5%.

За даними Рахункової палати, врахований при затвердженні державного бюджету рівень інфляції у розмірі 9,5%, є заниженим. За перше півріччя поточного року споживчі ціни зросли на 8,6%.

За експертною оцінкою Рахункової палати, до кінця поточного року зростання цін на споживчому ринку перевищить 15%.

"Наявні інфляційні процеси призвели до реального зниження основних державних соціальних гарантій, а відтак падіння життєвого рівня. Реальна заробітна плата за січень-червень зменшилася на 10,1%, що є найгіршим показником за цей період з 1999 року", - йдеться в повідомленні.

Згідно зі статтею 55 закону про державний бюджет, мінімальна заробітна плата у січні поточного року становила 605 грн, у червні - 625 грн. Порівняно із січнем, її розмір номінально підвищився на 3,3%, проте в реальному обчисленні, з урахуванням інфляції, він знизився на 4,9%, зазначають у Рахунковій палаті.

Мінімальна пенсія номінально зросла на 1,5%, тоді як реально вона знизилася на 6,5%.

Водночас в умовах "замороження" розміру прожиткового мінімуму, фактично, на рівні жовтня минулого року (626 грн) з урахуванням інфляції за останні дев’ять місяців цей показник реально знизився майже на 15%.

Зниження виробничої активності призвело до погіршення ситуації на ринку праці. Кількість незайнятих громадян, які перебували на обліку державної служби зайнятості, у червні поточного року становила 671 тисяч або 9 осіб на 1 вільне робоче місце чи вакантну посаду, тоді як у червні минулого року ці показники відповідно становили 555 тисяч та 3 особи.

Нагадаємо, українські профспілки очікують восени нову хвилю звільнень та зростання заборгованості із зарплат. Профспілковий моніторинг підприємств свідчить, що до кінця року кількість безробітних в Україні зросте на 400-500 тисяч.

Читайте також:

Восени півмільйона українців втратять роботу

Янукович передрік пенсіонерам холод і голод

Безробіття в Європі досягло рекордного за 10 років рівня

Офіційний курс гривні досяг історичного мінімуму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: