В Україні на тиждень подовжили можливість відмовитися від гарантованої ціни на газ

В Україні на тиждень подовжили можливість відмовитися від гарантованої ціни на газ

Фото: УНІАН

Гарантована ціна діятиме від 1 січня до 1 травня.

В Україні ще на тиждень, до 30 грудня, подовжили термін, коли населення може відмовитися від гарантованої ціни на газ і натомість платити за ринковими цінами.

Про це повідомила НАК "Нафтогаз України".

"Споживачі, які хочуть відмовитися від гарантованої квартальної ціни, можуть звернутися до своїх регіональних збутових компаній. Вони запропонують алгоритм виходу з програми, який буде зручний клієнту. Центри обслуговування клієнтів працюватимуть до 28 грудня, а в особистих кабінетах, незважаючи на святкові та вихідні дні, опція відмови буде доступна до 30 грудня", - зазначили в "Нафтогазі".

Нагадаємо, від 1 січня 2020 року для споживачів, які мають право на придбання газу на пільгових умовах (ПСО), будуть діяти дві цінові пропозиції на газ від "Нафтогазу": квартальна та щомісячна. Квартальна оптова ціна, що зафіксована на рівні 5500 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів), буде діяти автоматично для всіх захищених споживачів до кінця опалювального сезону.

Щомісячна оптова ціна для таких споживачів у січні 2020 року складе 5500 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). Щомісячна ціна у наступних місяцях опалювального сезону може бути і вищою від гарантованої ціни, і нижчою.

До 30 грудня споживачі мають вирішити, за якою ціною будуть купувати газ впродовж опалювального сезону: фіксованою на весь квартал або щомісячною, яка буде коливатися відповідно до зовнішніх факторів. Для тих споживачів, які відмовляться від гарантованої квартальної ціни, повернутися назад до програми після 30 грудня можливості не буде.

Від 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкові ціни на газ. Відповідно і для промисловості, і для населення вона має бути однаковою. А це означає, що для населення вона суттєво зросте. І щоб це сталося не настільки різко, уряд запровадив гарантовану фіксовану вартість газу.

Детально про нову ціну на газ для населення читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Транзит російського блакитного палива територією України буде: підсумки газових перемовин

Транзит російського блакитного палива територією України буде: підсумки газових перемовин

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація