В Україні набув чинності закон про подолання наслідків кризи

Закон про подолання наслідків фінансової кризи серйозно обмежує кредитування фізичних осіб.

В Україні набув чинності закон про подолання наслідків фінансової кризи.

Закон "Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи", підписаний президентом, було опубліковано 24 листопада в газеті "Голос України". Цим документом скорочується термін повернення валютної виручки з 180 до 90 днів.

Крім того, законом звільняються від оподаткування операції банків і інших фінансових установ з поставки (продажу, відчуження іншим способом) майна, переданого фізичними особами, а також суб'єктами підприємницької діяльності - приватними підприємцями та іншими особами, які не є платниками податку, в заставу, в тому числі іпотеку, і на яке було звернено стягнення.

При сплаті відсотків за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими відсотками, здійснених у валюті, перераховується в гривні за офіційним валютним курсом Нацбанку, що діє на день сплати таких відсотків.

Законом до 1 січня 2012 року встановлюється гранична сума коштів, залучених на умовах субординованого боргу, які включаються до регулятивний капітал банку, у розмірі не більше 100% основного капіталу банку.

При цьому комерційні банки можуть проводити за погодженням з кожним позичальником у термін до 31 грудня 2010 реструктуризацію заборгованості за кредитами фізичних осіб.

Реструктуризація поширюється на кредити, видані комерційними банками до 1 жовтня 2008 року; кредити, номінальна сума яких не перевищує 1 млн грн, у тому числі деноміновані в іноземній валюті за офіційним курсом НБУ на 1 жовтня 2008 року. При іпотечному кредитуванні реструктуризації підлягають тільки кредити під заставу житлової нерухомості, яка є єдиним приміщенням позичальника та його сім'ї.

Реструктуризація здійснюється шляхом надання позичальникам відстрочки сплати суми основного боргу за кредитними договорами на строк не більше двох років; продовження терміну кредитних договорів з урахуванням обмежень, що діють в комерційних банках, і обставин щодо фінансового стану, в яких знаходяться позичальники; зміни механізму нарахування відсотків таким чином , щоб частину щомісячних платежів з обслуговування кредитів не перевищувала 35% сукупного місячного доходу сім'ї.

За реструктуризованих кредитними договорами комерційні банки повинні звільнити позичальників від сплати будь-яких штрафних санкцій за несвоєчасне виконання умов кредитних договорів, які виникли до дати такої реструктуризації.

Законом також вводиться на 2009-2010 роки мораторій на примусове виселення з житла, в якому зареєстровано фізична особа, - іпотекодавець, і це житло є єдиним житлом іпотекодавця, у випадку, якщо відсотки за іпотечним житловим кредитним договором сплачуються вчасно або з максимальною затримкою до двох місяців, а також документально врегульовано питання реструктуризації боргу на погоджених з банком умовах.

Фінансові установи мають право надавати кредити, позики в іноземній валюті фізичним особам, які не займаються підприємницькою діяльністю, тільки для оплати послуг за лікування та навчання за кордоном. Надання (одержання) кредитів, позик в іноземній валюті на території України і погашення (сплата) основного боргу та відсотків за кредитами, позиками, наданими після вступу в силу цього закону, здійснюються у безготівковій формі.
Також законом збільшено частку резервів під кредитні операції, які можуть бути включені до валових витрат.

"До складу валових витрат включається 80% (для банків на період до 1 січня 2011 р. - 100%) сукупного розміру страхового резерву, сформованого банком або небанківською фінансовою установою", - сказано в документі.

При цьому Нацбанк зобов'язаний щоквартально надавати інформацію президенту, Кабміну і комітету Верховної ради з питань фінансів і банківської діяльності щодо проведення операцій з рефінансування банків, проведення інтервенцій на міжбанківському валютному ринку, проведення операцій на фондовому ринку.

Як повідомлялося, 19 листопада Ющенко підписав закон про подолання негативних наслідків фінансової кризи.

Спочатку цей закон був прийнятий ще 23 червня, проте не був підписаний президентом. Документ був винесений на нове голосування парламенту для усунення неузгодженостей та неточностей. Проте Верховна рада повторно затвердила закон у жовтні.

Читайте також:

Боржникам банків остаточно заборонили виїзд за кордон

В Україні зросла кількість проблемних кредитів

В Україні майже повністю скасовано валютне кредитування

НБУ розширив кредитні можливості банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: