В Україні найбільше подорожчали продукти і послуги ЖКГ

Мінекономіки пояснило, звідки в Україні інфляція. Виявилося - через тарифи ЖКГ і подорожчання продуктів.

Міністерство економіки пов'язує зростання інфляції на 1,1% в листопаді з підвищенням цін на продовольчі товари і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Про це говориться в повідомленні Мінекономіки.

"Ціновий індекс в листопаді був сформований зростанням цін під впливом сезонних чинників на продовольчі товари (на 1,6%), а також підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги в основному за рахунок підвищення вартості гарячої води та опалення (2,3%)", - говориться в повідомленні.

Серед чинників, що стримували інфляційну динаміку в листопаді, Мінекономіки називає високий урожай зернових в нинішньому році, продовження тенденції припливу депозитів фізичних осіб в банківську систему (+1,5% за листопад), скорочення споживчого попиту. Мінекономіки відзначає, що зафіксований в листопаді 2009 року показник рівня інфляції (1,1%) є найнижчим листопадовим зростанням за останніх 7 років.

Міністерство не наводить жодної інформації відносно того, чи планує уряд переглядати свій інфляційний прогноз на 2009 рік, який зараз становить 9,5% при зростанні цін за січень-листопад 11,3%.

Нагадаємо, в листопаді інфляція становила 1,1%, за січень-листопад - 11,3%. Кабмін прогнозує інфляцію 9,5% за підсумками 2009 року.

За 2008 рік споживчі ціни зросли на 22,3%.

Читайте також:

Україна остаточно уникла загрози дефолту

Ціни на газ в 10-ти регіонах України завищені необґрунтовано

Після виборів комунальні тарифи можуть зрости на 70%

В Україні найбільше подорожчали цигарки та горілка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: