В Україні намітилася фінансова стабілізація

Курсова стабілізація відбулася як завдяки тому, що населення психологічно заспокоїлося, так і завдяки поступовому вирівнюванню торгового балансу.

В останні тижні у фінансовій системі України намітилися очевидні ознаки стабілізації, вважає голова Національного банку України Володимир Стельмах.

За словами Стельмаха, курсова стабілізація відбулася як завдяки тому, що населення психологічно заспокоїлося, так і завдяки поступовому вирівнюванню торгового балансу.

"Національний банк уже навіть купував валюту на міжбанківському ринку, поповнюючи резерви. Це, серед іншого, сприяло зміцненню як ринкового, так і офіційного курсу гривні до долара минулого місяця більш як на 9 коп. (із 7,7 до 7,61 грн./дол.), або на 1,2%", — констатував голова НБУ.

Стабілізувати ситуацію на ринку, зокрема, допомогли валютні аукціони з покупки валюти на безготівковому ринку під погашення кредитів для населення, малого і середнього бізнесу, повідомив Стельмах. Зокрема, з початку травня пропозиція валюти на наявному ринку зросла майже у півтора рази, переваживши попит на 150 млн дол., нагадав він.

За його словами, стабілізація курсу позитивно вплинула на відновлення довіри вкладників до банківської системи, і в банки почали потроху повертатися депозити.

"Якщо в першому кварталі ц.р. щомісячні показники приросту вкладів населення мали від’ємне значення, то у квітні й травні вони були вже додатними — 0,6 і 0,7%, відповідно. Тож ми маємо нехай і невеличку, але стійку тенденцію до збільшення темпів зростання вкладів населення в банківську систему. Причому вклади зростають як у національній, так і в іноземній валюті", — відзначив Стельмах.

За його словами, стабілізації фінансової системи сприяли також постійна підтримка ліквідності банків, додаткові заходи зі стабілізації їхньої діяльності та адекватна процентна політика.

"Зокрема, з метою закріплення позитивних змін на фінансовому ринку і стимулювання економічного розвитку НБУ понизив з 15 червня облікову ставку з 12 до 11%", — нагадав Стельмах.

Крім того, позитивним чинником стало й відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, надходження траншів від якого у значній мірі компенсує відплив валюти за фінансовим рахунком, відзначив він.

Читайте також:

Війна проти НБУ може поновитися перед виборами

Рекордно зріс рівень довіри до світової економіки

Посол США переконаний, що українська економіка "оговтається" вже цього року

Ющенко зобов’язав Тимошенко інформувати його про фінансову ситуацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: